Співробітники БДМУ розповіли про правила користування інгаляторами

До Всесвітнього дня хворого на бронхіальну астму доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб Дудка Інна провела інформаційно-профілактичну акцію «Правила користування кишеньковим та стаціонарним інгаляторами» для пацієнтів терапевтичного відділення ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги».

Для досягнення контролю над перебігом бронхіальної астми пацієнт має бути обізнаним щодо правил та техніки застосування інгаляційних засобів доставки ліків. Саме на контролі хворого за правильним вдихом наголошували під час проведення інформаційно-профілактичної акції у терапевтичному відділенні ЛШМД студенти 4 групи 6 курсу. Також доцент Інна Дудка продемонструвала сучасні види кишенькових (спінхалер, ротахалер, хендіхалер, турбухалер, мультидиск, респімат) та стаціонарних (небулайзер) пристроїв доставки медикаментів, техніку їх використання, надала пацієнтам консультації щодо індивідуального підбору оптимального інгалятора.

Щорічно 11 грудня відзначається Всесвітній день хворого на бронхіальну астму.

У світі від цієї хвороби страждає близько 300 млн. осіб (5% дорослого і 10% дитячого населення). Щороку від неї помирає 250 тис. хворих. В Україні на астму страждають близько 195 тис. осіб, і щороку фіксується близько 9 тис. нових випадків. У Чернівецькій області показники кількості зареєстрованих хворих на бронхіальну астму найвищі у Сторожинецькому, Кiцманському, Новоселицькому районах. Причинами такої невтішної картини є збільшення забрудненості довкілля, безконтрольне застосування в харчовій промисловості харчових барвників, ароматизаторів, підсилювачів смаку.

Вперше Всесвітній день боротьби проти астми став відзначатися в 1998 році у більш, ніж 35 країнах і був приурочений до Всесвітньої наради по бронхіальній астмі, що проходила в Іспанії, м. Барселона.