Cтуденти БДМУ відзначили День української писемності

Напередодні Дня української писемності та мови на кафедрі суспільних наук та українознавства студентам І курсу 6 групи стоматологічного факультету і 2 групи медичного факультету № 1 (куратор – доц. Ткач А. В.) прочитано міні-лекцію «Мова – ДНК нації».

Зроблено цікавий екскурс в історію походження і розвитку української мови, згадано засновників слов’янської абетки, фундаторів української словесності. Історична довідка супроводжувалася поезією про багатство та різноманітність української мови як національної мови світу. Студенти написали творчі роботи «Розмовляймо українською! Це не боляче…», у яких наголосили, що мова – це той націєтворчий чинник, який консолідує суспільство; це скарб, що передається від покоління до покоління, з’єднуючи минуле й сьогодення.

У рамках відзначення мовного свята для студентів зазначених факультетів організовано похід у літературно-меморіальний музей Юрія Федьковича.

«Буковинський Кобзар»… Так називають Юрія Федьковича – видатного поета, прозаїка, талановитого послідовника й однодумця Тараса Шевченка, славетного буковинця, який зробив вагомий внесок у розвиток української літературної мови.

У прижиттєвій квартирі письменника студенти мали можливість побачити перші видання Юрія Федьковича, документи, світлини, наукові та художні твори про нього, музичні інструменти й інші особисті речі письменника (фонди музею нараховують 2438 експонатів). Заслуговує на особливу увагу новостворена кімната «Письменники Буковини – продовжувачі традицій Юрія Федьковича».

Екскурсію проведено змістовно й пізнавально. Переконані, що така культурно-освітня програма й науково-дослідна діяльність студентської молоді розширює їхній світогляд, збагачує знання про історію своєї держави, розвиток мови та культури рідного краю.