Викладачі БДМУ прочитали лекцію школярам про захворювання дихальної системи

Викладачі БДМУ провели профорієнтаційну роботу серед школярів-старшокурсників Чернівецької ЗОШ №5.

Метою проведеної роботи було ознайомити школярів з можливостями нашого університету, зацікавити науковою дискусією та, користуючись нагодою, провести пізнавальну лекцію до Всесвітнього дня боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ).

Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень заснований Глобальною ініціативою і проводиться у всьому світі щорічно 17 листопада. У цей День фахівці охорони здоров’я проводять різноманітні заходи, робляться глобальні кроки щодо підвищення обізнаності про ХОЗЛ та для поліпшення медичної допомоги пацієнтам в цілому. За оцінками ВООЗ, в даний час від цієї хвороби страждає вже більше 210 мільйонів пацієнтів, за прогнозами, до 2030 року ХОЗЛ стане третьою за значимістю причиною смерті в усьому світі.

З цієї нагоди учням 10-х класів медичного профілю Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 було організовану пізнавальну екскурсію по музею кафедри патологічної анатомії Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» доцентом кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії Дмитром Проняєвим спільно з асистентом кафедри патологічної анатомії Олександрою Гарвасюк. Викладачі відповіли на запитання школярів та ласкаво запросили вступати у Вищий державний навчальний заклад України «Буковинський державний медичний університет».