Співробітники БДМУ взяли участь у з?їзді панкреатологів в Берліні

Впродовж 12-17 червня в м. Берлін (Німеччина) відбувся ювілейний 50-й З’їзд Європейського Панкреатичного Клубу. В з?їзді активну участь прийняла делегація Буковини в складі доц. кафедри загальної хірургії Ротаря О.В. та лікарів ЛШМД м. Чернівці Кузьмінської О.Б., Рожок Л.І., Кропиви В.В.

У рамках заходу відбувалися наступні секції: «Онкогенез пухлин підшлункової залози», «Сучасне хірургічне лікування розповсюдженого панкреатичного раку», «Значення біологічних факторів в патогенезі гострого та хронічного панкреатиту», «Ендоскопічні втручання при гострому некротичному панкреатиті», «Кістозні утворення підшлункової залози», «Трансляційні дослідження онкогенезу панкреатичного раку».

Співробітниками БДМУ та ЛШМД були представлені усні та стендові доповіді: «Prognosis and Early Diagnosis of Local and System Infected Complications of Acute Necrotizing Pancreatitis», «Diagnosis of Intestinal Failure and its Impact on Prognosis in Patients with Acute Necrotizing Pancreatitis», «Step-up mini invasive approach for surgical treatment of infected walled-of pancreatic necrosis», «Strategy of Surgical Interventions during Different Phases of Acute Necrotizing Pancreatitis», «The activity of the lipid peroxidation system and antioxidant protection in patients with pancreatic steatosis and non-alcoholic steatohepatitis», які викликали жвавий інтерес та обговорення.

Під час з?їзду відбулася генеральна асамблея Європейського Панкреатичного Клубу, на якій президентом Клубу на період 2021-2022 рр вибрано голову української делегації професора Губергріц Н.Б.

Одним з багатьох результатів роботи з?їзду стала розробка та затвердження Європейських консенсусних рекомендацій щодо генетичного обстеження дітей із панкреатологічною патологією.