• Українська
  • English
В БДМУ відзначили День нирки
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
В БДМУ відзначили День нирки

В БДМУ відзначили День нирки

Традиційно щорічно у другий четвер березня світова медична спільнота відзначає День нирки.

У 2019 році Всесвітній День нирки проводиться під девізом «Здорові нирки – у всіх і усюди».

За оцінками ВООЗ, у всьому світі страждають на захворювання нирок від різних причин близько 850 мільйонів людей. Хронічна хвороба нирок є причиною більше ніж 2 мільйонів смертей на рік. У світі від 8 до 10% дорослого населення мають різні форми пошкодження нирок, і кожен рік мільйони людей передчасно вмирають від ускладнень, пов’язаних з хронічними захворюваннями нирок.

Масштаби поширення і важкі соціальні наслідки хронічної хвороби нирок вже сьогодні можуть поставити її в один ряд з захворюваннями, які прийнято називати «тихими вбивцями», тобто хворобами серця і легенів, раку і цукрового діабету. Дослідження також показують, що порушення функції нирок збільшує ризик розвитку інфаркту міокарда та інсульту в десятки разів. При цьому доведено, що вартість профілактичних заходів на ранніх стадіях хронічної хвороби нирок в 100 разів нижча, ніж лікування пацієнта за допомогою гемодіалізу або шляхом трансплантації органу. Але, на жаль, діагностувати захворювання на початкових стадіях вдається поки лише в 50% випадків.

На кафедрі внутрішньої медицини та інфекційних хвороб (завідувач кафедрою Олександр Федів) на чолі з професором Лілією Зуб з пацієнтами терапевтичних відділень ОКУ м. Чернівці «Обласна клінічна лікарня» було проведено цикл санітарно-просвітницьких лекцій щодо важливості нирок у здоров’ї людини. Також у бесідах взяли участь представники нефрологічної школи БДМУ (доценти Тетяна Безрук, Вероніка Кулачек, Мирослава Березова, асистент Станіслав Роборчук).

Небезпека захворювань нирок полягає в тому, що вони можуть тривало перебігати без видимої симптоматики. Саме тому важливо стежити за станом своїх нирок: регулярно проходити медичне обстеження, що дасть змогу оцінити функціональний стан нирок і вести спосіб життя, який зберігає здоров’я нирок.

Корисно знати