Студенти БДМУ провели акцію для школярів «Курити – це не модно!»

Вже стало доброю традицією впродовж трьох років напередодні Міжнародного дня відмови від куріння, який щороку відзначається у третій четвер листопада, організовувати студентів кураторської групи і розповідати школярам про шкідливість куріння.

Студенти 17 групи ІІІ курсу медичного факультету № 2 (куратор – доцент Кишкан І.Г.) провели просвітницьку акцію «Курити – це не модно!» для восьмикласників Чернівецької гімназії № 5.

Під час акції куратор акцентувала увагу учнів, що за даними ВООЗ куріння тютюну – одна з найбільш серйозних проблем сьогодення, особливо, серед молоді. За статистикою в Україні щоденно курить 45 % дорослих чоловіків і 9 % дорослих жінок; серед молоді курять 45 % юнаків і 35 % дівчат. Кожен четвертий підліток в Україні першу сигарету викурює у віці 10 років. Куріння – це «бомба повільної дії». Від тютюнового диму страждають не тільки легені, а й серцево-судинна система, травний тракт, шкіра й інші органи, погіршується пам’ять, самопочуття, знижуються увага й працездатність.

Студентки 17 групи Ірина Винник та Вікторія Рибак ретельно підібрали цікаву інформацію про шкідливий вплив куріння на організм підлітка. Ірина Лакуста підготувала ілюстровану мультимедійну презентацію, за допомогою якої студенти переконували учнів, що краще не починати курити і берегти своє здоров’я змолоду. Також звернули увагу восьмикласників на речовини, що містяться в тютюні: нікотин, смола, аміак, синильна кислота, чадний газ, ацетон, полоній, оксид миш’яку тощо та їх пагубний вплив на організм.

Студент Максим Онопрінко розповів учням про властивості та недоліки електронних сигарет, популярність яких, на жаль, зростає серед підлітків. Варто пам’ятати, що використання електронних сигарет некурцями, особливо дітьми та підлітками, може призвести до виникнення нікотинової залежності та підвищує ризик почати курити звичайні сигарети.

Особливо сподобався школярам ілюстрований науково-популярний відеоролик про наслідки шкідливого впливу на організм підлітка тютюнового диму, англомовний текст якого переклала студентка Маргарита Лаговська і сама озвучила увесь матеріал цього відео. Учні уважно слухали, задавали питання.
Студентка Олена Студена підготувала ілюстровані картинки про те, як цигарки діють на організм. І по завершенню дискусії учні разом зі студентами наклеїли їх на просвітницький плакат вписавши короткі рекламні вислови проти куріння: «Вдихаючи – вбиваєш себе, видихаючи – інших», «Скажемо курінню – ні!», «Курити – це не модно!» та інші.