Студентка стоматологічного факультету пройшла стажування в Катарі

Анжеліка Бучинська, студентка 5 курсу стоматологічного факультету розповідає про своє стажування за кордоном. Анжеліка проходила практику в одній із найбагатших країн світу – Катарі, що знаходиться на Аравійському півострові на березі Перської затоки.

Це країна, яка дуже стрімко розвивається з високотехнологічними промисловістю, освітою, наукою та медициною, в тому числі в галузі стоматології. Медичну практику після 4 курсу (сlinical attachment rotation) студентка проходила на базі Hamad Medical Corporation – Dental Hospital – найбільшої державної загально-профільної медичної установи у столиці Катару, місті Доха. Згідно з програмою шеститижневої стоматологічної практики працювала у різних стоматологічних відділеннях.

За словами студентки її практика з Periodontics розпочалася у відділенні під керівництвом головного лікаря Dr. Ahmed al Momani, який допоміг засвоїти один із найпопулярніших американських методів імпланталогії – кісткової прищепки та системи подовження коронки.

У відділенні Prosthodontics, – прожовжує Анжеліка, – я отримала шанс працювати з Dr.Khalifa Al Ansari, який допомагав мені вдосконалювати та поглиблювати мої знання та практичні навички з ортопедії.

У відділенні Endodontics під керівництвом Dr.Maryam Mohd Al-Obaid я займалася діагностикою та лікуванням зубів із використанням найсучаснішої цифрової техніки, що дає змогу оцінити зубну проблему на мікроскопічному рівні, встановити безпомилковий діагноз і відповідно правильно провести лікування пацієнта.

У відділенні DDSS проводилося видаленням атипово розміщених зубів, розтином і дренуванням абсцесів і флегмон разом із Dr. Abdulhadi H. Al Yousef, який постійно наголошував на дотриманні всіх необхідних правил асептики і антисептики, щоб уникнути ускладнень.

Також я побувала у відділенні Orthodontics , де працювала разом із Dr. Noof Al Obaidli над встановленням і корекцією брекет-системи, що є аналогічною нашій методиці.

У відділенні Pedodontiсs (дитяча стоматологія) я мала досвід працювати з пацієнтами дитячого віку, які мають патологію зубів, що вимагало ще більшої уваги та терпіння.

Працюючи в відділенні Oral & Cranio Maxillofacial Surgery Department із Dr. Amer Smajilagic я мала досвід діагностики та лікування захворювань ділянки скронево-нижньощелепного суглобу, крім того ми проводили первинну консультацію пацієнтів із проблемами щелепно-лицевої ділянки з подальшим скеруаням їх у відповідні відділення.

Я також попрацювала і в Emergency Department, куди надходили пацієнти з невідкладними станами, в тому числі і ураженнями черепно-лицьової ділянки.

Я щиро вдячна керівництву університету за надану мені можливість пройти практику за кордоном і в подальшому буду намагатися втілювати всі набуті мною знання та практичні навички в своїй медичній практиці.