Всесвітній день людини з синдромом Дауна

Щороку асоціація Down Syndrome Snternational закликає друзів з усіх країн приєднатися до всесвітнього дня й показати, яку важливу роль відіграють люди з синдромом Дауна в нашому суспільстві.

Міжнародний день людини з синдромом Дауна отримав свій офіційний статус завдяки ініціативі Міжнародної (IDSA) та Європейської (EDSA) асоціацій Даун Синдром на VI міжнародному симпозіумі з питань синдрому Дауна.

Вперше він відзначався у 2006-му році, а в грудні 2011-го року Генеральна Асамблея ООН запропонувала відзначати цей день усім державам і міжнародним організаціям, аби підвищити рівень поінформованості суспільства про синдром Дауна і звернути увагу на необхідність поліпшення якості життя та інтеграції у суспільстві людей з СД.

День і місяць для цієї події були обрані зовсім не випадково – вони символічно позначають природу синдрому Дауна: мова йде про 3 (замість 2-х, як зазвичай у людини) копії 21-ї хромосоми. 21-ше число 3-го місяця не випадково вибрано таким днем.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі з синдромом Дауна народжується кожне 700-е немовля. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах і соціальних прошарках. Генетичний збій може відбуватися незалежно від способу життя батьків, їхнього здоров’я, шкідливих звичок, раси чи національності, освіти. При наявності додаткової необхідної психо-педагогічної та медичної підтримки, носії додаткової хромосоми можуть стати повноцінними членами суспільства.

Благодійна акція студентів-іноземних громадян БДМУ

Для викладачів та студентів Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» вже стало доброю традицією відвідувати спеціалізовану дошкільну установу №31 м. Чернівці, по вул. Руданського, 10. 20 березня 2019 року з ініціативи викладачів та іноземних студентів І курсу 51 групи медичного факультету №3 та 62 групи медичного факультету №4, проведено благодійну акцію до Дня людини із синдромом Дауна.

Іноземні студенти-медики під керівництвом куратора 51 групи доцента Хоменко В.Г. та куратора 62 групи асистента Караван Ю.В. презентували маленьким діткам цікаві розвиваючі іграшки та пригостили діток фруктами та солодощами. Крім того, відвідувачі принесли дітям подарунки – канцелярське приладдя.