12 травня – Міжнародний день медсестри.

Це свято було встановлено на честь британської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл, яка допомагала пораненим солдатам у Кримській війні.  Ця історія символічна для України – зараз, під час війни, українські медсестри виконують неймовірно важливу роботу, рятують життя військових у зоні бойових дій та забезпечують гідний рівень медицини в тилу.

«…В халаті чистім, як погожа днина,

струнка, статечна, ніжна, осяйна

зайшла в палату медсестра. Людина!

А разом з нею – радість і весна.»

З нагоди Дня медичної сестри на кафедрі догляду за хворими та ВМО було проведено захід на якому були присутні: декан медичного факультету №4, д.мед.н. проф. Таміла СОРОКМАН; заступник генерального директора з медсестринтсва ОКНП «Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня» Наталія ДРУЦУЛ-МЕЛЬНИК; завідувач кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти, проф. Ігор ПЛЕШ, доц. Лілія БОРЕЙКО, ас. Алла ПЕРИЖНЯК, викладачі: Тетяна ДРОНИК, Діана ГРИГОРЕЦЬ, Марина КАШУЛ, ветерани кафедри доц. В`ячеслав ГАЙДУКОВ, Георгій ПЕТРОВИЧ та студенти 2, 3, 4 курсу фахового коледжу БДМУ.

Організаторами зустрічі були співробітники кафедри догляду за хворими та ВМО, зав. кафедри Ігор Плеш та доц. Лілія Борейко.

Ігор Плеш звернувся до учасників з вступним словом та привітав всіх присутніх з Днем медичної сестри наголосивши значимість їхньої професії не тільки у мирний час, але й під час військових дій.

Лілія Борейко привітала майбутніх медичних сестер і братів зі святом і наголосила про важливість їх постійного професійного розвитку.

Таміла Сорокман розповіла майбутнім фахівцям про відомих медичних сестер світу, їхню роль в розвитку медсестринства, ознайомила з розвитком та роллю багатоступеневої медсестринської освіти в Україні, наголосила на можливості займатися науковою медсестринською діяльністю в БДМУ.

Наталія Друцул-Мельник підкреслила роль сучасної медичної сестри, як висококваліфікованого спеціаліста, професіонала, який має попит не тільки на вітчизняному, але і на міжнародному ринку праці, розповіла про підходи до участі медичної сестри в лікувально-діагностичному процесі.

В`ячеслав Гайдуков ознайомив з історією зародження свята. Розповів про основоположницю медсестринсва – Флоренс Найтінгейл та її внесок в розвиток медсестринства.

Студентка 2 курсу на базі повної загальної середньої освіти Катерина ЗУБРИЦЬКА виступила з презентацією «Цікаві факти про медсестринство». Студентки Дарина Жук, Ангеліна Рудик та Карина Паламарюк декламували вірші з подякою медичним сестрам за їхню важку і неймовірно важливу працю.

Інформацію підготували зав. кафедри догляду за хворими та

ВМО проф. Ігор ПЛЕШ, доц., Лілія БОРЕЙКО, ас. Алла Перижняк