День Гідності та Свободи
День гідності та Свободи

День Гідності та Свободи

21 листопада в Чернівцях відбулися заходи до Дня Гідності та Свободи, в яких взяли участь викладачі та студенти Буковинського державного медичного університету.

У Чернівцях на вулиці Героїв Небесної Сотні представники духовенства освятили пам’ятний камінь, встановлений до Дня Гідності та Свободи. Саме на місці цього пам’ятного знаку-каменю незабаром зведуть пам’ятник Героям Небесної Сотні.
Під час заходу всі присутні вшанувати світлу пам’ять буковинських героїв Небесної Сотні. Хвилиною мовчання присутні згадали про тих, хто загинув на Майдані, хто віддав своє життя за незалежність та соборність нашої держави в зоні антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на Сході України.

На Центральній площі відбулося покладання квітів та лампадок до Стели Героїв, а духовенство відправило молебень за Україну та її Героїв. Після завершення молебню на Центральній площі міста відбулося Всеукраїнське Віче «Ми маємо гідність».

Події, які розпочались у 2004 році змінили історію нашої країни. Саме цими днями в Україні розпочалися Помаранчева революція. А найтрагічнішою стала для українців боротьба за справедливість, що почалася рівно 6 років тому з Євромайдану. Згодом ця акція перетвориться в Революцію гідності та свободи. Протест у центрі столиці назвали Євромайданом, а найбільш активними його учасниками стали студенти. Ще через кілька днів мирна акція серед ночі перетвориться на жорстоке побоїще. Революція гідності та свободи стала однією з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, але назавжди змінила країну та українців.

День Гідності та Свободи відзначили на кафедрі біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії

На кафедрі біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії 21 листопада було проведено виховну годину до Дня Гідності та Свободи. Активну участь у проведенні виховного заходу взяли студенти 8 групи ІІ курсу медичного факультету № 1 (куратор – доц. Бевзо В.В.). Студенти пригадали історією виникнення свята, яке відзначається 21 листопада і присвячене двом Майданам – 2004 та 2013 року. Згадали про криваві події у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській де загинули українці, яких назвали Небесною сотнею.
По завершенню виховної години студенти відвідали центральне кладовище на якому поховані чернівчани Герої Майдану – Щербанюк Олександр Миколайович та Аксенин Василь Степанович.
Їхню пам’ять, а також пам’ять загиблих героїв Небесної Сотні, вони вшанували покладанням квітів, запаленням свічок, молитвою та хвилиною мовчання.

Небесна Сотня в пам’яті навіки!

З метою вшанування подвигу Учасників Революції Гідності на кафедрі догляду за хворими та ВМО медичного факультету №4 були проведені виховні заходи патріотичного спрямування: 20 листопада тематична бесіда «Небесна Сотня в пам’яті навіки!» з студентами 1 групи 3 курсу та 21 листопада відбувся виховний захід «Пам’ятаємо, щоб жити», 1 групи 4 курсу спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування» разом з асистентом Ганною Кшановською.

Студенти переглянули відеосюжети документальних фільмів «Зима у вогні» та «Все палає» про героїчні подвиги  учасників Євромайдану, які поклали своє життя на вівтар справедливості і свободи, виборюючи гідне майбутнє для українського народу. За перемогу Майдану Україна заплатила дуже дорого – життям патріотів Небесної Сотні. Біль та тугу українців втілила лемківська народна пісня «Пливе кача». Під неї Героїв проводжали в останню путь. Студенти вшанували пам’ять Небесної Сотні та всіх полеглих за незалежність України хвилиною мовчання.