• Українська
День слов’янської писемності і культури

День слов’янської писемності та культури встановлений в Україні «… на підтримку ініціативи органів державної влади, Національної академії наук України, громадських і релігійних організацій та враховуючи історичне і просвітницьке значення спадщини слов’янських первоучителів у здобутку національної культури» указом президента України від 17 вересня 2004 року № 1096 /2004.

Щорічно вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – видатних візантійських просвітителів, які дали поштовх для розвитку східнослов’янської писемності, упорядкували слов’янських алфавіт, заклали основу для подальшого удосконалення кирилиці, якою як національним алфавітом сьогодні користуються 250 млн. людей.

День слов’янської писемності і культури

З метою вшанування пам’яті засновників слов’янської писемності Кирила і Мефодія старшим викладачем кафедри суспільних наук та українознавства Лідією Потаповою разом зі студентами коледжу БДМУ (І та ІІІ курсів, спеціальність «Медсестринство») 25 травня було проведено інформаційну бесіду на тему «Слов’янство і національно-культурні процеси ХХІ століття».

chrome
25.05.2021 , 15:43:16