Всесвітній день охорони навколишнього середовища в БДМУ

Щороку 5 червня світова спільнота відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day).

Головна мета свята – стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку природоохоронних ресурсів, щоб у всіх було більш безпечне й благополучне майбутнє.

З нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 04.06.21 на кафедрі фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата пройшов інформаційний захід.

У заході взяли участь: Білоконь Микола Васильович – начальник управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної державної адміністрації, Заслужений природоохоронець України, співробітники кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата БДМУ: д.мед.н., професор Ткачук Світлана Сергіївна – завідувач кафедри; д.б.н., професор Масікевич Юрій Григорович – Заслужений працівник освіти України, професор кафедри, член Науково-методичної комісії МОН України з питань екології (2004-2019), заступник голови Ради Національного Екоцентру України, член науково-технічних рад НПП «Вижницький» та НПП «Черемоський», член координаційної ради з питань правової освіти ЧОДА, розробник Концепції сталого екологічного розвитку міста Чернівці; к.біол.н., доцент Семененко Світлана Богданівна, доцент кафедри; к.мед.н., доцент Ясінська Олена Вікторівна, доцент кафедри; к.мед.н., доцент Гордієнко Віктор Веніамінович, доцент кафедри; бібліотекарі першої категорії бібліотеки БДМУ Тулевська Світлана Олексіївна та Кухлій Ірина Вікторівна; студенти БДМУ.

Зі вступним словом виступила Ткачук Світлана Сергіївна, яка привітала присутніх зі святом та наголосила на важливості збереження природних ресурсів для майбутніх поколінь.

Білоконь Микола Васильович продемонстрував презентацію «Основні виклики та загрози для довкілля Покутсько-Буковинських Карпат», в якій висвітлив основні напрямки роботи та функціональні обов’язки, покладені на управління екології та природних ресурсів, а також охарактеризував основні загрози та виклики для довкілля Чернівецької області серед яких: нераціональне лісокористування, руйнація та забруднення річкової мережі, ерозія ґрунтового покриву, нагромадження побутових відходів.

Масікевич Юрій Григорович охарактеризував роль науковців та громадських екологічних організацій краю в збереженні довкілля Буковини, шляхом реалізації міжнародних проєктів та регіональних програм. Учасникам Круглого столу було запропоновано відеофільм під назвою «Сіячі» розміщений на You Tube каналі, в якому відбито цікавий багаторічний досвід екологічного виховання студентської молоді, в т.ч. із числа студентів БДМУ.

Тулевська Світлана Олексіївна та Кухлій Ірина Вікторівна підготували та продемонстрували презентацію «Ми частинка природи, збережемо її», під час якої розповіли про історію заснування цього свята, про заходи, які проводяться в більшості країн світу та наголосили, що відзначення цього дня допомагає привернути увагу суспільства до екологічних проблем і підкреслює гостру потребу в зміні ставлення людини до природних ресурсів. Окремим питанням були висвітлені екологічні проблеми в Україні, а саме пластикове забруднення. Також присутнім розповіли про законопроєкт Верховної Ради України від 1 червня, що обмежує використання поліетиленових пакетів.

Ми всі живемо на одній планеті і, забруднюючи природу, ми шкодимо собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля.