«Насильству-НІ»

Якщо людина виросла у люблячій сім’ї, то важко повірити у те, що рідні можуть бути жорстокими людьми. Ми можемо не розуміти причин смутку дитина чи колеги. Навіть, коли потрапляємо у незвичайну ситуацію в школі, поза межами школи чи на роботі, то підтримка рідних має велике значення. Але якщо її немає, якщо образи фізичні, моральні линуть звідусіль?…

Проблема жорстокості та насильницької поведінки є досить гострою  не лише в Україні, а й у всьому світі.

З метою більш широкого інформування та привернення уваги до проблем насильства, Україна щорічно з 25 листопада по 10 грудня долучається до проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Не залишились осторонь і викладачі кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії БДМУ (Захарчук О.І., Горошко О.М., Ежнед М.А., Сахацька І.М., Матущак М.Р., Костишин Л.В. та Михайлюк Н.В.), які провели цикл освітніх бесід, зустрічей зі студентами фармацевтичного факультету та фахового коледжу БДМУ, а також кураторськими групами.

Про проблему насилля та правильну поведінку у такій ситуації під час онлайн-зустрічі студентам розповів керівник медико-психологічного центру Буковинського державного медичного університету, кандидат медичних наук, доцент, член АПВШУ Олександр ПОЛІЩУК. Також він наголосив, що медико-психологічний центр БДМУ готовий надати кваліфіковану підтримку будь-якій особі, яка звернеться за допомогою.

Проблему психологічного насилля – булінгу – розкрила інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Чернівецького районного управління поліції, старший лейтенант Юлія ОЛЕКСЮК, яка наголосила, що не потрібно боятись, а варто відкрито говорити про насилля, оскільки разом ми зможемо зупинити насильство і не дозволимо йому бути поряд з нами.

На завершення циклу бесід завідувач кафедри, професор Олександр ЗАХАРЧУК підсумував, що фармацевтичні працівники зобов’язані допомагати не лише ліками, але й добрим словом та підтримкою.

Інформацію підготували: завідувач кафедри Захарчук О.І., Ежнед М.А. Матущак М.Р.