У БДМУ відбувся ІІ Буковинський хірургічний форум

Упродовж 3-4 жовтня у палаці «Академічний» проходила науково-практична конференція з міжнародною участю «ІІ Буковинський хірургічний форум», присвячена 75-річчю ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет».

Учасників конференції привітав ректор БДМУ, проф. Т.М. Бойчук, представники Обласної Ради та Департаменту охорони здоров’я. про минуле, сьогодення та перспективи нашого університету розповів проректор з науково-педагогічної роботи І.В. Геруш.

У форумі взяли участь науковці та фахівці-хірурги практично з усіх куточків України.  Почесними гостями була делегати із Республіки Молдова на чолі з професором С.М. Унгуряну

Під час засідань обговорювались актуальні питання сучасних методів діагностики та лікування  різних хірургічних захворюваннях, шляхи профілактики можливих ускладнень та перспективи впровадження новітніх технологій у практичну медицину.

Провідні фахівці Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України (м. Київ), Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМН України (м. Харків), вчені з Львова, Вінниці, Тернополя, Івано-Франківська, Дніпра, Запоріжжя, Одеси, а також, військові хірурги поділились своїм досвідом  та новими розробками діагностики та лікування гострих хірургічних захворювань. Кожна доповідь викликала жваві дискусії, учасники Форуму задавали актуальні питання, ділились, своїми думками, ідеями та досвідом лікування хворих.

Організована on line трансляція із залу засідань дозволила значно розширити аудиторію, створила можливість дистанційно слідкувати за виступами.

В кулуарах продовжувався жвавий діалог між делегатами Форуму про шляхи покращення результатів лікування хірургічних пацієнтів у непростих умовах медичних реформ. Це дає можливість визначити перспективи подальшого розвитку різних напрямків хірургії в Україні.

Культурна програма Форуму дала змогу  учасникам та гостям познайомитись з Чернівцями, Буковинським краєм, пізнати  його історію та сьогодення.