В Бібліотеці БДМУ відзначили День української писемності та мови

До Дня української писемності та мови в читальному залі бібліотеки БДМУ відбулася мистецька година «Велична, щедра і прекрасна мова».

6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства, встановити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця»

Співробітники бібліотеки – Тулевська С.О., Кухлій І.В. розповіли студентам цікаві факти з історії нашої писемності, а саме про творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Про знамените «Остромирове Євангеліє» (1056-1057 рр.) – шедевр вітчизняної і світової культури, створене у великокняжому скрипторії  при Софіївському Соборі в Києві. Про славнозвісне «Пересопницьке Євангеліє» (1551-1561 рр.) – один із символів української нації, на якому присягають президенти України.

Вдала презентація допомогла розкрити багатогранність письменника, історика Київської Русі, мислителя, ченця Києво-Печерської лаври – Нестора літописця. Всесвітню славу якому принесла справа усього його життя  – «Повість минулих літ». У 1113 р. Нестор давню історію слов’ян уписав в історію світову, де слов’яни зайняли належне місце серед інших народів. «Повість временних літ» була і залишається найвидатнішою пам’яткою слов’янської культури.

Студенти  3 курсу 1 гр. Фармацевтичного факультету спец. «Фармація. Магістр» під керівництвом асистента кафедри медичної та фар. хімії – Великої А.Я. та  студенти 2 курсу 1-3 гр. та 3 курсу 2 гр. спец. «Фармація. Промислова фармація» коледжу БДМУ під керівництвом викладача коледжу – Кропельницької Ю.В. підготували та декламували  поетичні рядки відомих поетів  про українську мову.

Також студенти з великою охотою відповідали на питання вікторини (на знання української мови). Та з цікавістю слухали висловлювання видатних та відомих постатей про українську мову.