Зробимо світ кращим!

До Міжнародного дня захисту дітей

(International Day for Protection of Children)

Віддай людині крихітку себе.

За це душа поповнюється світлом.

Ліна КОСТЕНКО

Міжнародний день захисту дітей – день, який відзначається щорічно 1 червня, засновано свято у Парижі і відзначається з 1950 року. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. У цей день влаштовують різні розважальні заходи для дітей: конкурси з подарунками, концерти, пізнавальні заходи, екскурсії тощо. У Міжнародного дня захисту дітей є свій офіційний символ – прапор, на зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені різнокольорові фігурки людей, які символізують різноманітність і терпимість, Земля, яка розміщена в центрі, ‒ це символ нашого спільного дому. В Україні цей день відзначається з 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей. Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися і навчатися для кращого майбутнього.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей, за ініціативи завідувача кафедри медичної біології та генетики, професора Романа БУЛИКА було організовано свято для діток спеціалізованого дошкільного навчального закладу №31 по вул. Руданського, 10. Викладачі кафедри доценти Мар’яна КРИВЧАНСЬКА, Катерина ВЛАСОВА, Юлія ЛОМАКІНА, асистенти Володимир ВОЛОШИН, Катерина ТИМЧУК, Ольга КУШНІРИК, Владислав ЙОСИПЕНКО, Анастасія ОБРАДОВИЧ, Микола ЯСІНСЬКИЙ, разом зі студентами кураторських груп, а саме: 2 і 7 групи, ІІ курсу медичного факультету № 1, іноземними студентами І курсу, 52 групи, медичного факультету №3 та студентами 80, 92 і 93 груп медичного факультету №4, а також студентки 72 групи, ІІ курсу підготували подарунки для дітей – дитячі іграшки, кульки, канцелярію, спортивний інвентар, цукерки, печиво, фрукти. Радість в очах маленької дитини, їхні емоції від отриманих подарунків та уваги до себе, надихали кожного з присутніх до нових добрих справ. Студенти дарували діткам свою любов, доброту, а вихованці подарували навзаєм чудовий настрій, атмосферу любові і добра, і це було для всіх великою радістю. Дітки з радістю показали територію закладу, як вони навчаються і проводять свій час.

Лікар – це людина, яка щоденно рятує життя інших людей, яка повністю віддає себе обраній справі. Майбутні лікарі, а нині – студенти Буковинського державного медичного університету, заслуговують слова вдячності, бо їхні серця, відкриті для кожного, хто потребує допомоги, уваги, підтримки, наші студенти розуміють важливість своєї майбутньої професії, вони гарно навчаються, і завжди знаходять час на добрі справи.

Завідувач кафедри медичної біології та генетики Роман БУЛИК, викладачі кафедри, студенти вдячні керівнику спеціалізованого дошкільного навчального закладу №31, Тетяні Валентинівні, за можливість долучитися студентам та співробітникам Буковинського державного медичного університету до життя садочка, можливості спілкування з дітками та можливості ставати кращими.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, доброта обов’язково повертається до того, хто її віддає, потрібно жити з добром, творити добро і світ стане ще прекраснішим!

ЗРОБИМО СВІТ КРАЩИМ!

Інформацію підготував Володимир ВОЛОШИН