• Українська
  • English
Шевченко зблизька…
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Шевченко зблизька…

Шевченко зблизька…

Традиційно березень у Буковинському державному медичному університеті розпочинається з ушанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка.

Його названо Пророком. І цього разу народ не помилився у своєму визначенні. Пророк – той, хто рече про високе, несе одкровення „і мертвим, і живим…”

Цьогоріч прогресивна й небайдужа українська спільнота відзначає 206-у річницю від дня народження Тараса Шевченка. Кафедрою суспільних наук та українознавства упродовж 3-5 березня проведено низку тематичних заходів.

Шевченко зблизька…

Зокрема проведено щорічний конкурс творчих робіт на тему: «Шевченко очима сучасного студента» зі студентами медичного факультету № 1, спеціальність «Медицина» та медичного факультету №4, спеціальність «Медична психологія». Кращі творчі роботи будуть опубліковані в газеті «Гіппократик».

Шевченко зблизька…

Шевченко зблизька…

Студенти 13 групи медичного факультету № 1, спеціальність «Медицина» стали ініціаторами проведення міні-конференції на тему «Шевченко: погляд крізь століття» (організаторами стали доценти кафедри Шутак Л.Б., Навчук Г.В., Ткач А.В.).

Шевченко зблизька…

Зі вступним словом до всіх присутніх звернувся завідувач кафедри, професор Мойсей А.А., наголосивши на ролі й значенні Великого Кобзаря в українській і світовій літературі. Студенти-медики вшановували Великого Кобзаря, згадуючи віхи його біографії, читаючи його поезію та власні присвяти Тарасові Шевченку. Прозвучали доповіді на теми: «Т.Г. Шевченко – видатний український поет» (Черначук Дарина), «Т.Г. Шевченко – художник» (Генцар Христина), «Образ жінки у творчості Т.Г. Шевченка» (Кирилова Олена), «Епістолярна спадщина Т.Г. Шевченка» (Дуда Карина), «Проза Т.Г.Шевченка» (Володько Мар’яна), «Образ України у творчості Т.Г. Шевченка» (Білотіл Інна), «Т.Г. Шевченко в світі» (Кириндась Іван).

Шевченко зблизька…

Студенти майстерно декламували поезію Тараса Шевченка, розповідали про його внесок у розвиток української культури, літератури та мови, у розвиток української державності, про те, як важливо нині дотримуватися порад пророка українців. Зокрема, вірш «Думка» декламувала Зварич Олександра, «Маленькій Мар’яні» Володько Мар’яна.

Проведено також літературно-наукові читання на теми «Феномен сучасності Т. Г. Шевченка», «Ми чуємо Тебе, Кобзарю, крізь століття», «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь», «Геніальність Т. Г. Шевченка крізь призму сьогодення» зі студентами 1, 12 та 14 груп медичного факультету №1, спеціальність «Медицина» та № 4 (1 група, спеціальність «Медсестринство», бакалавр) Студенти здійснили цікавий біографічний екскурс, розглянули основні віхи творчого доробку Великого Кобзаря та майстерно декламували його поезію, а також розмірковували про феномен Т.Г.Шевченка, виголошуючи доповіді «Жінки в житті Т. Г. Шевченка», «Невідомий Т. Шевченко», «Свої та чужі про велич Т. Г. Шевченка» та ін. (організатор доц. Г.В Навчук).

Пошановуючи постать геніального українця Т.Г.Шевченка – особистість планетарного масштабу, ми щоразу долучаємося до історичної правди й безумовної віри в майбутнє українського народу.

Корисно знати