• Українська
  • English

ФАКУЛЬТЕТ МЕДИЧНИЙ №3

НАС БАГАТО - МИ ЄДИНІ !

Поштова адреса: Театральна площа, 2, м. Чернівці, Україна, 58002
Контактний телефон: +38 (0372)-55-82-96
E-mail: mf3@bsmu.edu.ua
http://mf3.bsmu.edu.ua/

Address: Teatralna square 2, Chernivtsi, Ukraine, 58002
Telephone: +38 (0372)-55-82-96
e-mail: mf3@bsmu.edu.ua
http://mf3.bsmu.edu.ua/

Із 01 вересня 2011 року в Буковинському державному медичному університеті почав функціонувати медичний факультет №3, на якому здійснюється підготовка іноземних громадян за спеціальностями “Лікувальна справа” та “Педіатрія”, а з 2016 року вступу – за освітньо-кваліфікаційним рівнем Магістр, напрямком “Медицина”.

Факультет створено наказом ректора університету професора Бойчука Тараса Миколайовича за №07-О від 11 серпня 2011 року з метою оптимізації навчального процесу в університеті, відповідно до Закону України “Про вищу освіту”, постанови Кабінету Міністрів України від 05.09.1996 р. №1074 “Про затвердження Положення про державний вищий заклад освіти”, на підставі Ліцензії АГ №508297, яка видана Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України 08.04.2011 р., Постанови Вченої ради університету від 22.06.2011 р. (протокол №10) та дозволу Міністерства охорони здоров’я України (Лист МОЗ України від 18.07.2011 р., №08.01-47/1176).

Деканом медичного факультету №3 призначено професора Савку Івана Григоровича, заступниками – доцентів Ротаря Олександра Васильовича та Грицюк Мар’яну Іванівну. Із 2016/2017 навчального року заступниками декана є: асистент Петришен Олександр Іванович (1-2 курси); асистент Доголіч Олександра Ігорівна (3-4 курси); доцент Гарас Микола Нестерович (5-6 курси).

Підготовка іноземних громадян у нашому закладі починає свою історію у 1996 році, коли за дозволом МОЗ України, наказом ректора медичного інституту за №19 від 17.07.1996 року, у зв’язку зі збільшенням контингенту студентів, впровадженням контрактної форми навчання та навчанням іноземних громадян медичний факультет (спеціальність “Лікувальна справа”) був реорганізований у медичний факультет №1 (декан – професор В.І. Проняєв) та медичний факультет №2 (декан – доцент В.Г. Глубоченко).

Освіту лікаря на медичному факультеті №3 здобувають представники багатьох зарубіжних країн. Станом на 01.01.2019 р. на факультеті навчається 1536 студентів. Географія представників зарубіжних країн надзвичайно різноманітна. Це і вихідці країн Європи, Америки, Ближнього Сходу, країн Азії, Африки та інших. На даний час це представники більше, ніж 30 держав різних куточків нашої Планети. Найбільша кількість іноземних студентів (понад 80 %) – це вихідці з далекої Індії.

Викладання дисциплін на факультеті для іноземних студентів із 2004 року здійснюється англійською мовою.

Увесь колектив медичного факультету №3 разом із кафедрами університету постійно працює над удосконаленням якості підготовки спеціалістів згідно вимог чинного законодавства із врахуванням особливостей діяльності майбутніх лікарів у своїх країнах.

Іноземні студенти впродовж усього періоду функціонування факультету демонструють стабільно високі знання згідно з даними Центру тестування МОЗ України за результатами складання Міністерських Ліцензійних іспитів “Krok 1 і Krok 2 Medicine”, що дозволяє університету перебувати у трійці кращих з поміж інших вищих навчальних медичних закладів України.

Переважна більшість випускників іноземців успішно складають кваліфікаційні іспити на підтвердження дипломів, повертаючись на Батьківщину і мають змогу відразу починати лікарську практику у своїх країнах.

Для вирішення основних питань діяльності факультету створена Вчена рада факультету, до складу якої за наказом ректора входять: декан та заступники декана (за посадами), головний куратор факультету, завідувачі кафедр, професори, окремі доценти та викладачі факультету. При цьому не менш як 75% загальної чисельності її складу становлять науково-педагогічні працівники факультету і не менше 10% студенти, які навчаються на факультеті. Керівництво Вченою радою факультету здійснює декан, який обраний головою Вченої ради факультету, видає розпорядження, що стосуються діяльності факультету. Секретарем Вченої ради медичного факультету №3 призначено доцента Білоус Тетяну Михайлівну, а з 2019/20 н.р. – асистента Шахову Ольгу Олександрівну.

У розпорядженні іноземних студентів є університетська бібліотека з великими читальними залами і філіалами в гуртожитках, яка налічує більше 11000 екземплярів методичної і навчальної літератури англійською мовою і щорічно поповнюється новими виданнями авторитетних світових видавництв.

Іноземні студенти проживають у гуртожитках університету №2, 4, 5, 6, 7 зі всіма сучасними зручностями і повністю забезпечені житлом упродовж усього періоду навчання.

Громадяни іноземних країн, які навчаються на нашому факультеті, приймають активну участь і в культурному житті нашого краю. Своїми національними традиціями і мистецькими заходами вони збагачують і роблять яскравішим культурне життя Буковини!


Перелік кафедр медичного факультету №3

Кафедра іноземних мов
Кафедра загальної хірургії
Кафедра педіатрії та дитячих інфекційних хвороб
Кафедра соціальної медицини та організації охорони здоров’я
Кафедра судової медицини та медичного правознавства
Кафедра урології та нейрохірургії

Співробітники деканату

Савка Іван Григорович

Декан медичного факультету №3

Доктор медичних наук, професор


Профіль

Гарас Микола Нестерович

Заступник декана медичного факультету №3

Кандидат медичних наук, доцент


Профіль

Петришен Олександр Іванович

Заступник декана медичного факультету №3

Кандидат медичних наук, доцент


Профіль

Цисар Юлія Василівна

Головний куратор медичного факультету №3

Кандидат медичних наук, доцент


Профіль

Турецька Наталія Володимирівна

Провідний фахівець медичного факультету №3


Профіль

Брусановська Дарія Сергіївна

Провідний фахівець медичного факультету №3


Профіль

Муратова Ганна Геннадіївна

Провідний фахівець медичного факультету №3


Профіль

:

Актуальні новини

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

На кафедрі інфекційних хвороб та епідеміології було проведено ряд заходів, приурочених до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, яке щороку відмічається 1-го грудня.

БДМУ долучився до грантового проєкту HIVE «Інновації ЗВО для наукомісткого підприємництва»

У вересні 2022 р. БДМУ долучився до грантового проєкту HIVE «Інновації ЗВО для наукомісткого підприємництва» («HEI Innovation for Knowledge Intensive Entrepreneurship») напрямку EIT Здоров’я (European […]

«Віддай частинку себе тим, хто готовий віддати за тебе своє життя»

Саме під такою назвою зорганізовано волонтерську акцію, приурочену Дню Збройних Сил України та Дню Волонтера.