На кафедрі інфекційних хвороб та епідеміології було проведено ряд заходів, приурочених до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, яке щороку відмічається 1-го грудня.
Зокрема, 28.11.2023 року відбулось планове засідання наукового гуртка на тему: «ВІЛ-інфекція: сучасні тенденції». Кураторами засідання були доцентки Баланюк Ірина та Андрущак Маргарита. З доповіддю виступила студентка 6-го курсу 7 групи Ковалик Тереза. На засіданні обговорювались актуальні дані ВІЛ-інфекції в Україні, зокрема в Чернівецькій області.
На засіданні гуртка провели анонімне експрес-тестування членів-гуртківців на виявлення антитіл до ВІЛ. В кінці відбулась активна дискусія щодо сучасних досліджень у вивченні ВІЛ-інфекції та підходів до лікування.
30.11.2023 завідувач кафедри професор Москалюк Василь виступив перед студентами 5 та 6 курсів і наголосив на актуальності ВІЛ-інфекції як у світі, так і Україні у зв’язку із зростанням рівня захворюваності, а також смертності від цієї недуги, а також необхідності скринінгових обстежень.
Було наголошено студентам, щоб вони максимально поширювали отриману інформацію серед населення.
Наприкінці заходу студентам були роздані пам’ятки з ВІЛ-інфекції «Знати – означає попередити»!!!
Доцентка Меленко Світлана провела практичне заняття на базі Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом. Зі студентами поспілкувався головний лікар центру Мочульський Володимир, який ознайомив студентів із ситуацією з ВІЛ-інфекції в Чернівецькій області. Також відвідали лабораторію ЧОЦПБС та самостійно провели тестування на ВІЛ-інфекцію.
Також співробітники кафедри асистентки Бойко Юлія, Колотило Тетяна, Рудан Іванна, доцентка Пудяк Христина зі студентами 13 групи 5 курсу та лікар-інтерн-епідеміолог Стринадко Яна підготували відеоролики з інформацією про екстрену профілактику ВІЛ-інфекції, а також розвінчали основні міфи, пов’язані з цією недугою, з метою підвищення загальної обізнаності.
Доцент Соколенко Максим разом зі студентами іноземними громадянами 45 групи 5 курсу провели акцію, присвячену ВІЛ-інфекції, а також поширили флаєри серед населення.
1 грудня БО «100% життя, Чернівці» спільно з Студентською Радою БДМУ провели важливий благодійний захід – тестування на ВІЛ.
До цієї акції долучились співробітники кафедри Пудяк Христина , к.мед.н., доцентка кафедри інфекційних хвороб та епідеміології та Юлія Бойко, доктор філософії, асистентка кафедри інфекційних хвороб та епідеміології.
Памʼятайте, здоровʼя – це наша найбільша цінність.
Насолоджуйтесь кожним днем, піклуйтесь про себе та про своїх близьких
Завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміологіі, професор Василь МОСКАЛЮК