Конференція до Всесвітнього дня боротьби з онкологічними захворюваннями

РАК. ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ? 6 лютого 2013 на базі комунальної медичної установи “Міська поліклініка №1” спільно з науковцями кафедр хірургії та урології, гігієни і екології, сімейної медицини, фтизіатрії та пульмонології Буковинського державного медичного університету проведено науково-практичну конференцію для медичних працівників присвячену Всесвітньому дню боротьби з раком.

Цей міжнародний захід проводиться під егідою Міжнародного протиракового союзу та Всесвітньої організація охорони здоров’я, девізом якого цього року є: “Рак. Чи знаєте ви?”. Започаткували цей день відзначати з 2005 року і його мета – привернення уваги громадськості до даної проблеми, щоб запобігти поширенню онкологічних захворювань.

Зі вступним словом виступив головний лікар поліклініки Володимир Багрій, наголосивши на тому, що онкологічні захворювання є однією з головних причин смертності в усьому світі, окреслив стан проблеми і її актуальність у нашій області та виокремив основні чинники ризику.

Завідувач відділення профілактики КМУ МП№1 Любов Власик вказала на нагальну необхідність упровадження відповідних скринінгових технологій у практику медичного працівника первинної ланки.

Із ключовими доповідями виступили лікар-гінеколог кабінету патології шийки матки жіночої консультації міського клінічного пологового будинку №1 Оксана Головачук, професор кафедри хірургії та урології Валерій Зайцев (“Рак простати: теорії та механізми, види лікування та профілактика”). Асистент кафедри гігієни та екології Оксана Кушнір цікаво та інформативно, за активної участі залу, провела вікторину “Канцерогени та анти канцерогени”. В обговореннях і дискусіях активну участь взяли професор кафедри сімейної медицини Лариса Сидорчук та професор кафедри фтизіатрії та пульмонології Тамара Христич.