• Українська
  • English
50 років “Трембіті”
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
50 років “Трембіті”

50 років “Трембіті”

ЮВІЛЕЙ. Цього року виповнюється 50 років із заснування Народного аматорського ансамблю пісні і танцю “Трембіта”. Ансамбль має свою неповторну історію, яку творили колишні студенти на сьогодні доктори медичних наук, кандидати медичних наук, професори, доценти, висококваліфіковані лікарі. Близько трьох тисяч юнаків і дівчат різних поколінь пройшли в ансамблі школу естетичного виховання. Вже сьоме покоління студентів співає, танцює і грає на народних інструментах в Народному аматорському ансамблі пісні і танцю “Трембіта”.

З нагоди ювілею колективу та з нагоди Міжнародного дня танцю ми поспілкувались з учасниками ансамблю, дізналися про їх враження від участі в колективі.

Хомин Вікторія,

староста колективу, студентка 5 курсу медичного факультету№1

Вікторіє, скажіть, до того як Ви вступили в Буковинський державний медичний університет чи було Вам відомо що існує такий ансамбль студентської творчості як “Трембіта”?

– При вступі до нашого університету спочатку я не знала що тут існує такий колектив, але коли ми заповнювали вступні документи, там була графа де зазначалось: “Чи Ви берете участь в колективах народної творчості, чи співаєте, чи танцюєте, чи маєте бажання в університеті проявляти свої таланти й на далі?”.Через 2 тижні після початку навчання на лекцію прийшов Іван Васильович Гараздюк і зробив оголошення про те, що проходить відбір для участі в ансамблі “Трембіта” і танцювальної, і хорової групи. Я вирішила піти на відбір і дуже задоволена своїм рішенням.

В нас існує така традиція серед учасників ансамблю – Якщо не піти на репетицію, то завтра буде двійка.

– Чи займались Ви танцями, співами до вступу в університет? Чи відвідували творчі студії, ансамблі?

– Так, займалася раніше в шкільному ансамблі. Брала участь в різних заходах, також в нас на Івано-Франківщині є відомий ансамбль пісні й танців “Барви Прикарпаття”, де також брала участь. Ми проводили різні концерти, виїзні виступи, і дуже рада, що навчаючись, маю можливість продовжувати свою творчу діяльність.

– Як Вам вдається поєднувати досить важку спеціальність “Лікувальна справа” з творчістю?

– Хочу наголосити на тому, що участь в “Трембіті” дає певну розрядку від навчання, позитивний заряд, нові сили на нові злети. В нас існує така традиція серед учасників ансамблю – Якщо не піти на репетицію, то завтра буде двійка. Ми кожного разу стараємось відвідувати репетиції, ходити на концерти для того щоб бути в позитивному настрої для подальших навчальних здобутків.

– Чи продовжуєте спілкуватися зі старшими колегами, учасниками ансамблю, які вже завершили навчання?

– Підтримую зв’язок майже з усіма учасниками, з якими познайомилась в цьому колективі. Коли я була на першому курсі, тут був дуже хороший склад хлопців це й сприяло тому що я почала часто ходити на репетиції (сміється). Учасниками колективу були Юрій Бойчук, Олександр Гуменюк, Віктор Луцюк. Також колишня староста “Трембіти” Тетяна Тулійка. Я з ними всіма спілкуюсь, вони хвилюються за нас, ми ділимось враженнями про те як відбуваються концерти, репетиції.

Сучко Костянтин,

студент 2 курсу медичного факультету №2

Костянтин, Ви зараз студент ІІ курсу, чи чули про ансамбль “Трембіта” коли навчались в школі, чи знайомство відбулось вже в стінах університету?

– Знайомство відбулось в перші дні навчання в БДМУ. Прийшов Іван Васильович, проводив відбір в ансамбль. Ось вже другий рік є учасником ансамблю і це мені дуже подобається

– Як Ви поєднуєте свою творчу діяльність з навчанням. Чи не важко, виникають якісь труднощі?

– Дуже органічно все поєднується, адже як сказав хтось з філософів – “Чим більше людина дає собі навантаження, тим більше вона встигає, тим більш доцільніше вона розприділяє свій час”.

Щербань Уляна,

студентка 5 курсу медичного факультету №1

– Уляно, при вступі Ви знали Ви що в БДМУ існує такий ансамбль як “Трембіта”. Які у Вас перші враження були від колективу?

– Звісно про ансамбль чула, проте вперше виступ “Трембіти” побачила на посвяті студентів. Одразу ж у вересні я вступила в цей прекрасний колектив, а щодо вражень то тільки позитивні.

Репетиція – це своєрідна релаксація, відпочинок для душі, зміна роду діяльності. Саме тому після кожної репетиції я починаю вчитись з більшою наснагою.

– Останнім часом Ви були десь на виїзних концертах, приймали участь в конкурсах, фестивалях ?

– Зараз ми всі готуємось до грандіозної поїздки в Угорщину, проводимо шалений темп репетицій. Звичайно їздили і у райони та інші обласні центри, виступали за кордоном. Під час цього знайомились з різними народними ансамблями, обмінювались досвідом, баченням на розвиток молоді, студентства.

– Як Ви поєднуєте заняття творчістю з навчанням в БДМУ?

– Репетиція – це своєрідна релаксація, відпочинок для душі, зміна роду діяльності. Саме тому після кожної репетиції я починаю вчитись з більшою наснагою. Кажуть, що лікар повинен лікувати перш за все словом, тому спілкуючись в ансамблі з глядачем ми стаємо більш комунікабельними, вихованими, ми бачимо індивідуальний підхід до кожного і розуміємо, що слово може гріти душу.

Дрозда Іванна,

студентка 4 курсу стоматологічного факультету.

Іванно, чи є у Вас якісь побажання для ансамблю Трембіта в майбутньому? Чи хотіли Ви б поповнити запас пісень, збільшити кількість виїздів з концертами, участь у фестивалях?

– Ми й так беремо участь у багатьох фестивалях, та й репертуар великий і різноманітний. Проте нам не вистачає учасників, які б могли виступати, мало хлопців. Хотілося б збільшити різноманітність костюмів.

Ваші попередники сказали що декілька років назад був досить потужний чоловічий склад в ансамблі, невже зараз хлопці менше люблять співати, танцювати?

– Сміється – Наші хлопці трошки ліниві, вже не так хочуть ходити на репетиції. Але ми працюємо над цим питанням.

Косовець Майя,

студентка 3 курсу медичного факультету №4

Як відбулося Ваше знайомство з ансамблем “Трембіта”? Чи Ви чули про нього раніше, до того як навчались в БДМУ? Чи познайомились в стінах БДМУ? Хтось Вам рекомендував його?»

– Взагалі для мене “Трембіта” стала частинкою моєї сім’ї. Про ансамбль я почула при вступі, багато розповідали викладачі. Мені тут сподобалось, тому що раніше займалась танцями і народна творчість для мене є великою частиною життя. В Трембіті все подобається – колектив, друзі, знайомі, виступи, репетиції – все.

– Як Ви гадаєте чи допоможе Вам участь в ансамблі в майбутньому стати хорошим спеціалістом, зокрема педіатром?

– Взагалі танець для нас є великим натхненням, танцюючи ми заряджаємось енергією. Він допомагає мені на не легкій професійній стежині. Людина, яка виступає на сцені, яка показує себе перед глядачами, вона стає більш відкритою і їй легше спілкуватись з пацієнтами.

Ось такі вони студенти – учасники теперішнього складу Народного аматорського ансамблю пісні і танцю ”Трембіта”. Побажаємо їм успіхів, творчих злетів та здобутків, самореалізації та здійснення всіх задумів і мрій.

Розмову вів: асистент кафедри хірургічної та дитячої стоматології Андрій Бамбуляк.

Корисно знати