• Українська
  • English
Студенти-медики успішно поєднують навчання та спорт
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Студенти-медики успішно поєднують навчання та спорт

Студенти-медики успішно поєднують навчання та спорт

МЕДИЦИНА І СПОРТ. Продовжуємо знайомитися зі студентами, які крім навчання успішно проявляють себе також і у спорті та гідно презентують наш виш на спортивних змаганнях та форумах. Сьогодні ми розповімо про студента медичного факультету №2 спеціальності “Лікувальна справа” – Михайла Парнету, який досяг значних успіхів у легкій атлетиці. За словами Михайла, він прекрасно поєднує і навчання і легку атлетику. Після завершення навчання хлопець мріє стати хорошим лікарем, допомагати людям і продовжувати заняття спортом. Найбільша його мрія – виступати на олімпійських іграх.

Вже на першому курсі Михайло у складі команди БДМУ виступає у змаганнях серед медвузів у Донецьку. Там він зупиняється за крок від п‘єдесталу на 4 місці у бігу на 100м з результатом 11,0.

Та вже через 3 місяці на обласних змаганнях він встановлює два рекорди області у бігу на 100м серед юнаків, та в категорії юніорів, пробігши дистанцію за 10,7. В складі збірної команди Чернівецької області він їде на змагання у м.Ялту і там також долає дистанцію 100м за рекордом області у двох категоріях за 11,41. Наступного дня він знову встановлює 2 рекорди області по тих самих вікових категоріях у бігу на 200м – 22,65. Слід зазначити, що його рекордні секунди до сих пір ніким ще не перевершені.

У 2010 році на Чемпіонаті України серед юніорів в приміщенні Михайло Парнета попадає у фінал Б з бігу на 60м та фінішує на 4 місці з результатом 7,29.

У 2011 – на Чемпіонаті України в приміщенні встановлює особистий рекорд з бігу на 60м – 7,11.

У 2012 році на Кубку України з легкої атлетки в приміщенні він встановлює рекорд університету та власний з бігу на 60м – 7,02. Цього ж року на Чемпіонаті України в приміщенні він проходить у півфінальні забіги де покращує свій особистий та рекорд університету з бігу на 60м до 7,00.

За словами Михайла, він прекрасно поєднує і навчання і легку атлетику. Після завершення навчання хлопець мріє стати хорошим лікарем, допомагати людям і продовжувати заняття спортом. Найбільша його мрія – виступати на олімпійських іграх.

На Чемпіонаті області він встановлює нові рекорди області та університету з бігу на 100м та 200м. Як виявилося, рекорди БДМУ з бігу на 100м та 200м були встановлені ще батьком Михайла – Анатолієм Парнетою, коли той навчався у Чернівецькому медичному інституті. Його результати 10,6 та 21,7 протрималися багато років, доки його син Михайло не подолав дистанції 100м за 10,4 та 200м за 21,1. Ці результати автоматично стали рекордами області серед молоді та дорослих.

На літньому Чемпіонаті України з легкої атлетики Михайло Парнета встановлює нові рекорди БДМУ та особисті рекорди з бігу на 100м – 10,97та на дистанції 200м – 21,99(електронний хронометраж). На дистанції 200м він пройшов у фінальний забіг Б, де фінішував на 6 позиції.

І вже 18 липня 2012 року він виборює 1 місце на Командному Чемпіонаті України на дистанції 100м, де він оновлює особистий рекорд та рекорд БДМУ до 10,67 (електронний хронометраж), що є вище нормативу Майстра спорту України.

На початку 2013 року на гала-концерті “Зірки естради зіркам спорту” його відзначає керівництво області як олімпійську надію Буковини. Переконані, що мрії Михайла обов’язково збудуться і ми ще не раз почуємо про професійні та спортивні досягнення студента, а в майбутньому випускника БДМУ – Михайла Парнети.

Матеріал підготувала: Наталія Куліш, старший викладач кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини

Корисно знати