30 травня – День боротьби проти астми та алергії

АКТУАЛЬНО. Проблема захворюваності дітей на бронхіальну астму не втратила своєї актуальності, зокрема, особливо стрімкий ріст захворюваності серед дітей відзначався з 90-х років ХХ століття та продовжується донині.

Наразі в світі близько 300 млн. людей страждають на бронхіальну астму. Поширеність захворювання у дітей різних країн коливається від 10 до 15%. Бронхіальна астма дитячого віку є не лише медичною, але й соціальною та психологічною проблемою, оскільки пов’язана зі зростанням числа летальних випадків, екстрених госпіталізацій хворих, погіршенням якості життя, суспільною дезадаптацією та інвалідизацією хворих дітей.

Щорічно 30 травня громадськість відзначає Всесвітній день боротьби проти астми та алергії. До слова, співробітниками кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету під керівництвом професорів Леоніда Безрукова та Олени Колоскової впродовж останнього десятиліття ґрунтовно досліджуються питання епідеміології, аспекти діагностики та лікування захворювання в ранньому та старшому віці.

Колектив кафедри щоденно надає лікувально-діагностичну допомогу пульмонологічним відділенням обласної дитячої клінічної лікарні, а також санаторію “Садгора”.

Зокрема, напередодні Всесвітнього дня боротьби проти астми асистенти кафедри Сергій Сажин та Микола Гарас провели спірометричні обстеження хворим дітям та лекції-бесіди з дітьми та їх батьками щодо особливостей перебігу захворювання у дитячому віці. До заходів долучилися і студенти медичного факультету №3, які взяли участь у лекції-диспуті асистента Євгенії Ортеменки “Бронхіальна астма у дітей: сучасний стан проблеми”.