Звання Почесного професора БДМУ отримав Анатолій Гоженко

ПОЧЕСНИЙ ВИПУСКНИК. 21 червня на засіданні Вченої ради звання Почесного професора Буковинського державного медичного університету отримав професор Анатолій Гоженко, директор Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту МОЗ України. В урочистій обстановці ректор БДМУ, професор Тарас Бойчук вручив відзнаки Почесного професора – диплом та мантію – Анатолію Івановичу.

Під час засідання професор А. Гоженко зачитав актову промову “Буковинська школа експериментальної нефрології: здобутки та перспективи”, відзначивши, що буковинська школа нефрології займає провідні позиції у всій країні. Також Анатолій Іванович висловив щирі слова вдячності професору, ректору Тарасу Бойчуку та членам вченої ради БДМУ за високу відзнаку Почесного професора Буковинського державного медичного університету, зауваживши, що отримувати її вдвічі приємніше у стінах рідної Альма-Матер.

Біографічна довідка

Анатолій Іванович Гоженко, доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, директор Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту МОЗ України, завідувач кафедри загальної та клінічної патологічної фізіології Одеського національного медичного університету.

У 1972 році закінчив лікувальний факультет Чернівецького державного медичного університету (сьогодні – Буковинський державний медичний університет), у 1974 році – аспірантуру цього навчального закладу.

Упродовж 1980 – 1989 років очолював кафедру патологічної фізіології Чернівецького медінституту.

У 1989 – 1992 роках – завідувач відділу Всесоюзного НДІ гігієни і водного транспорту.

1992 – 1999 роки – заступник генерального директора по науковій роботі Українського науково-практичного об’єднання “Медицина транспорту”.

З 1999 року – завідувач кафедри загальної і клінічної патологічної фізіології Одеського національного медичного університету, а з 2004 року – одночасно директор Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту МОЗ України.

Учень професора Бориса Пахмурного. Основні напрямки наукових досліджень: патофізіологія нирок та водно-сольового обміну, клінічна патофізіологія, патофізіологія репродуктивної системи, прикладна фізіологія.

Засновник Української наукової школи клінічних патофізіологів.

Автор більше ніж 600 наукових робіт, 10 монографій і 4 посібників.

Під науковим керівництвом Анатолія Івановича Гоженка захищені 8 докторських та 27 кандидатських дисертацій.

Член спеціалізованої вченої ради по захисту докторських дисертацій.

Член редакційних колегій 6 наукових журналів України та Росії.