Актуальні питання ендокринології, імунології та алергології обговорили в БДМУ
Актуальні питання ендокринології

Актуальні питання ендокринології, імунології та алергології обговорили в БДМУ

НАУКОВИЙ ФОРУМ. 24-25 жовтня 2013 року в м.Чернівці на базі Буковинського державного медичного університету відповідно до “Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2013р.”, відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю “Актуальні питання ендокринології, клінічної імунології та алергології”.

Науковий форум, що об‘єднав провідних науковців та практичних лікарів України і Росії, присвячений актуальним питанням ендокринної патології (цукрового діабету та його ускладнень, захворювань щитоподібної залози, патології надниркових залоз та гіпоталамо-гіпофізарної системи, репродуктивної ендокринології тощо), а також сучасним підходам до діагностики, лікування та профілактики імунопатій, алергії та автоімунних хвороб.

На урочистому відкритті конференції, що відбулося 24 жовтня 2013 року, з вітальним словом виступили проректор з науково-педагогічної роботи БДМУ доцент Ігор Геруш та завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології професор Наталія Пашковська.

Під час пленарного засідання професор Пашковська Н.В. доповіла про історію розвитку ендокринології та Північній Буковині, а головний лікар Чернівецького обласного ендокринологічного центру Леонова М.О. – про історію цього медичного закладу. Провідними науковцями України та Росії висвітлювалися актуальні питання ендокринології, клінічної імунології та алергології. Зокрема, з доповідями виступили завідувач відділу загальної ендокринної патології ДУ “Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України” професор Олійник В.А. (Київ), завідувач відділу дитячої ендокринної патології цієї ж установи професор Большова О.В. (Київ), завідувач кафедри клінічної імунології та алергології з секцією медичної генетики Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця професор Курченко А.І. (Київ), старший науковий співробітник відділу неврології та клінічної нейрофізіології Московської медичної академії ім. І.М. Сеченова Баринов А.Н. (Москва), завідувач відділу експериментальної ендокринології ДУ “Інститут проблем ендокринної патології ім.В.Я. Данилевського НАМН України” професор Полторак В.В. (Харків).

Після обіду відбулося два секційних засідання. У рамках першого (під головуванням професора Гончарової О.А., м. Харків) обговорювалися актуальні питання ендокринології. Зокрема, завідувач організаційно-методичного відділу Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка Чорнобров А.Д. висвітлив питання епідеміології цукрового діабету в Україні (Київ). З доповідями, присвяченими різним аспектам ендокринної патології, виступили проф. Сергієнко О.О. (Львів), проф. Полторак В.В. (Харків), проф. Пашковська Н.В. (Чернівці), проф. Гончарова О.А. (Харків), доц. Болгарська С.В. (Київ), доц. Романова І.П. (Харків), доц. Волошина Л.О. (Чернівці), к.мед.н. Кондрацька І.М. (Київ).

Друге секційне засідання відбулося того ж дня під головуванням проф. Курченко А.І. (Київ) і було присвячено сучасним аспектам клінічної імунології та алергології. У науковій дискусії взяли участь проф. Бабаджан В.Д. (Харків), проф. Господарський І.Я. (Тернопіль), проф. Левицька С.А. (Чернівці), доц. Гаврилюк А.М. (Львів), доц. Коваль Г.Д. (Чернівці), доц.. Каспрук Н.М. (Чернівці) та ін.

Продовженням науково-практичної частини стала культурно-духовна програма для доповідачів та гостей конференції (екскурсія історичною частиною міста Чернівців із відвідуванням архітектурного ансамблю колишньої Резиденції православних митрополитів Буковини і Далмації, включеного до всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО).

Науковою тематикою третього секційного засідання, що відбулося наступного дня під головуванням професора Волошина О.І., стали актуальні питання ендокрино- та імунопатій в загальноклінічній практиці. Серед доповідачів були: проф. Тащук В.К. (Чернівці), проф. Бенца Т.М. (Київ), проф. Федів О.І. (Чернівці), проф. Пашковська Н.В.(Чернівці), доц. Карлійчук М.А. (Чернівці), доц. Гаврилюк А.М. (Львів), лікар Дашкевич А.В. (Чернівці). У рамках конференції відбулася постерна сесія, автори найкращих стендових доповідей (доц. Богуцька Н.К. та асп. Тулулюк С.В.) нагороджені призами від організаторів конференції.

Загалом у роботі конференції взяли участь 18 професорів, понад 30 доцентів та кандидатів мед. наук, 362 лікаря (ендокринологи, імунологи, алергологи, терапевти, кардіологи, пульмонологи, гастроентерологи, нефрологи, неврологи, педіатри, лікарі загальної практики – сімейної медицини, функціональної діагностики, хірурги, медичні психологи, лаборанти тощо) з 10 областей України (Чернівецької, Київської, Харківської, Львівської, Івано-Франківської, Хмельницької, Вінницької, Рівненської, Закарпатської, Тернопільської).