“Основні “бойові дії” проводилися в операційних” О.Білик

ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ. Сьогодні вся громадськість відзначає загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року “Про Збройні Сили України”.

Користуючись нагодою, від імені жіночої частини ректорату БДМУ щиро вітаємо чоловіків університету з сьогоднішнім святом, бажаємо щастя, благополуччя та родинного затишку.

Саме в цей вікоповний період на зламі епох в час зародження незалежної Української держави розпочинав свою професійну діяльність Олександр Білик, доцент кафедри хірургії та урології БДМУ. Більш, ніж 20 років по тому ми звернулися до Олександра Васильовича, запропонували поділитися спогадами та досвідом, адже як відомо, у лавах збройних сил завжди почесне місце займають лікарі.

“Після закінчення Чернівецького державного медичного інституту у 1987 році впродовж 1990-91 рр. працював лікарем-ординатором (за спеціалізацією – комбустіолог) відділення кафедри військово-морської хірургії при Військово-медичній академії ім.Кірова у Ленінграді (зараз – Санкт-Петербург). Обсяг обслуговування відділення був надзвичайно великим, про що свідчить лише лікарський склад у кількості 60 чоловік, з них двоє – у генеральському званні.

Звичайно, активні широкомасштабні бойові дії на території колишнього Радянського Союзу в той період не велися, основним напрямом роботи були наслідки політравм та опіків, відділення займалося реконструктивними оперативними втручаннями. Наш контингент пацієнтів складали військовослужбовці, потерпілі у військових діях в Афганістані,” – ділиться спогадами Олександр Білик.

За словами Олександра Васильовича “основні “бойові дії” проводилися в операційних, а кожен пацієнт-військовослужбовець, який повертався до активної повсякденної діяльності, якому ми покращували якість життя, якого повертали до рідних – ось це були наші перемоги”. А неоціненний досвід, здобутий у ті роки, лікар-хірург використовує і зараз у практичній діяльності.