• Українська
  • English
17 травня – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

17 травня – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією

Саме тому за ініціативи викладачів кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я було зорганізовано просвітницьку акцію для чернівчан та гостей міста.

Загальновідомо, що серцево-судинні захворювання  є основною причиною смерті в усьому світі. Неконтрольована артеріальна гіпертензія вважається одним із найбільш вагомих чинників зменшення тривалості життя населення. 

У парку культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка до просвітницької акції були залучені студенти 12 групи 3 курсу медичного факультету №2, які є активними учасниками студентського наукового товариства кафедри (кураторка гуртка – доцентка Любов Власик).

Студенти провели опитування 101 відвідувача парку.

Серед опитаних 56% знали рівень свого артеріального тиску, проте близько 40% респондентів вимірювали його пів року, а той більше, тому назад. Про свою хворобу із артеріальною гіпертензією знали 21% опитаних, хоча підвищення тиску у себе відмічали 32%. За самооцінкою дотримуються основних елементів здорового способу життя 65% респондентів.

 

Студенти вручали відвідувачам парку пам’ятки щодо факторів ризику артеріальної гіпертензії та правил поведінки для осіб з гіпертонічною хворобою. Усі отримали задоволення від спілкування на профілактичну тематику.

 

Корисно знати