• Українська
  • English
До 64 річниці Республіки Індія
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
До 64 річниці Республіки Індія

До 64 річниці Республіки Індія

ЕКСКУРС. Індія – країна заселена мільйонами людей. Жоден з них не схожий один на одного – у кожного своя доля, свої традиції та обов’язок, що в сукупності називається дхармою, терміном, суть якого важко зрозуміти європейцю.

Від Кашміру до Тамілнаду, від Бенгалії до Раджастхану, живуть люди різні з точки зору етносу, віросповідання, способу життя, навіть манерою одягатись. Але всіх їх єднає велике національне свято – День Республіки, коли 26 січня 1950 року в Індії була проголошена Конституція.

Індійські студенти Буковинського державного медичного університету становлять абсолютну більшість серед інших спільнот іноземних студентів вузу (701 із 916). Вони є активними учасниками студентського життя: беруть участь у роботі СНТ, органах студентського самоврядування, культурно-мистецьких заходах університету та міста, благодійних акціях та спортивних змаганнях. В 2013/2014 навчальному році БДМУ прийняв рекордну кількість студентів-індусів на перший курс медичного факультету № 3 (226 студентів), які впевнено понесуть найкращі традиції своїх товаришів – студентів-випускників та старшокурсників.

Напередодні Дня Республіки Індії студенти 41, 43 та 55 груп першого курсу разом із кураторами на запрошення просвітницького центру тібетсько-індійської культури “Агні” відвідали виставку скульптури молодого талановитого митця з Києва Олексія Леонова “Молитва в скульптурі”. Більше 8 тисяч шедеврів цього скульптора, виконані із спеціального матеріалу шамот, побачили мільйони людей в усьому світі, включаючи Індію. Його скульптурна композиція “Мати Тереза з дітьми” є справжньою окрасою Калькутти. Слід зазначити, що працівники центру, справжні ентузіасти та сподвижники своєї справи, є нашими давніми друзями. Вони завжди є бажаними гостями на святах, які влаштовує індійська спільнота. А цього року вони запросили нас.

Президент центру Едуард Лісовий познайомив студентів з неперевершеною експозицією скульптур великих учителів древності, філософів, святих, богів та богинь Сходу та Заходу, розміщеною у двох залах. Студенти зацікавлено слухали розповідь, жваво доповнювали та обговорювали зображення персонажів індійської культури та релігій. Працівники центру були приємно вражені знаннями наших студентів та їхнім непідробним інтересом до самої виставки та діяльності центру в цілому.

Виставка триватиме ще два місяці, тож всі охочі можуть відвідати її та долучитись до прекрасного, містичного та таємничого світу не лише далекої екзотичної Індії, але й інших країн Сходу.

Матеріал підготували: старший викладач Ніна Войткевич та викладач Лариса Запоточна, кафедра іноземних мов

Корисно знати

Ми у Facebook

Новини та події