• Українська
  • English
18 травня День пам’яті геноциду кримськотатарського народу

18 травня День пам’яті геноциду кримськотатарського народу

Викладачка кафедри психології та філософії Анна Слубська за участі завідувачки кафедри професорки Алли Борисюк провела захід-реквієм приурочену цьому дню зі студентами 1-2 групи, 2 курсу фармацевтичного факультету.

Студенти ознайомились зі  спогадами кримськотатарського населення про жахливі події 1944 року. Прослухали та аналізували пісню Джамали «1944» яка визнана однією з 3 найкращих пісень Євробачення.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. 18 травня 1944 року радянська влада почала депортацію кримських татар із півострова.  До Центральної Азії було вивезено понад 183 тисячі кримських татар, на примусові роботи до московського вугільного тресту – 5 тисяч, до таборів фронтового резерву – 6 тисяч та ще стільки ж до ГУЛАГу. Майже половина депортованих упродовж наступних років загинули.

Радянська влада ніколи не визнавала цей злочин. Сьогодні ж спадкоємиця червоного терору росія продовжує переслідування за релігійними й етнічними ознаками на півострові, злочини та тортури проти кримськотатарського народу.  За усі свої злочини, за агресію проти України, за злочини проти людяності рф має понести найжорсткішу відповідальність. Вільний світ не визнає і ніколи не визнає незаконної окупації Криму росією. Крим був, є і завжди буде Україною.

Корисно знати