Всесвітній день здоров’я

ПРОСВІТНИЦЬКО-ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА. Щороку на відзначення річниці заснування ВООЗ у 1948 році 7 квітня відзначають Всесвітній день здоров’я. Щороку Всесвітній день здоров’я присвячується певній тематиці, що відображає пріоритетну проблему охорони здоров’я, цьогоріч це – трансмісивні хвороби.

З цієї нагоди на кафедрі педіатрії та дитячих інфекційних хвороб проводиться інформаційний декадник, упродовж якого студентам, медичній громадськості та широким верствам населення роз’яснюються небезпека трансмісивних захворювань, принципи боротьби із переносниками даних інфекцій (комарами, москітами, кліщами тощо), а також особливості перебігу трансмісивних захворювань у дитячому віці.

За даними ВООЗ, найсмертоноснішою трансмісивною хворобою є малярія: у 2012 році зареєстровано понад 200 мільйонів випадків захворювання, які призвели приблизно до 627 000 випадків смерті від цього небезпечного трансмісивного захворювання. За період 2011-2013 років в Україні мали місце 220 випадків завізної малярії, з них серед громадян України – 70,9%, й надалі утримується тенденція до зростання цих показників.

Враховуючи актуальність проблеми, напередодні Всесвітнього дня здоров’я на кафедрі педіатрії та дитячих інфекційних хвороб організовано круглий стіл з лікарями-слухачами передатестаційного циклу за спеціальністю “Педіатрія” та лікарями-інтернами, де висвітлювалися особливості клінічних проявів, виявлення, лікування та запобігання малярії у дітей (куратор – к.мед.н., дитячий інфекціоніст Ольга Бєлашова).

За оцінками експертів ВООЗ, більше трьох млрд. чоловік продовжують піддаватися ризику захворювання малярією, головним чином в Африці і Південно-Східній Азії. Саме тому жвавий інтерес викликав круглий стіл англійською мовою, проведений доцентом Наталією Богуцькою серед студентів V та VI курсу медичного факультету №3 “Малярія: світова проблема та шляхи її вирішення”, під час якого слухачі мали змогу ознайомитися із сучасним станом захворюваності та смертності на малярію у світі, особливостями симптоматики захворювання у дітей, труднощами у лікуванні резистентних випадків та малярії у дитячому віці, доступними засобами хіміопрофілактики.