Студенти-іноземці БДМУ провели акцію

Щороку на початку грудня міжнародна медична спільнота й громадськість акцентують увагу на проблемі інфекційного генезу глобального масштабу – «повільній» ретровірусній інфекції, викликаної ВІЛ-1 і ВІЛ-2.

Офіційна статистика свідчить про істотну превалентність ВІЛ/СНІДу в африканських країнах (Ліберії, Нігерії, Гані, Конго, республіці Чад). Позаяк рівень інфікованості мешканців Індії також сягає високих цифр, що загалом перевищує морбідність в Україні.

Майже тисячну cтудентську родину Буковинського державного медичного університету доповнюють громадяни інших країн світу. Примітним є наявність найчисленнішої студентської громади – представників молодого покоління Республіки Індії. Власне студенти 41 групи 5 курсу (куратор – к.мед.н., асистент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Анюта Сидорчук, завідувач кафедри Василь Москалюк) висловили щиру підтримку ініціативній ідеї реалізувати захід, приурочений до Всесвітнього Дня боротьби з ВІЛ/СНІД.

До студентської акції «GET EDUCATED IN PREVENTION OF HIV/AIDS» санітарно-просвітницького формату, проведеної напередодні 30 листопада, залучено півсотні студентів медичного факультету № 3 різних курсів, що опановують дисципліни англійською мовою навчання в Буковинському державному медичному університеті. Всіх присутніх об’єднало почуття толерантності до ВІЛ-позитивних українців, індусів, африканців, підсилене прагненням поширювати інформацію про шляхи передачі «підступних» ретровірусів та заходи їх уникнення під лозунгом «прості речі рятують життя».

«Даний захід є одним з найважливіших моментів санітарної освіти молоді, населення, оскільки доступне роз’яснення ризиків зараження, способів передачі дозволить мінімізувати ризики інфікування ретровірусами, а отже й зберегти молоді покоління здоровими. Непроста економічна ситуація у світі ставить під сумнів безкоштовне лікування, позаяк навіть у випадку прийому високоактивних антиретровірусних препаратів повного одужання не настає. Власне тому варто змінити та/або утриматись від соціально небезпечної поведінки, що призводить до високого ризику ВІЛ-інфекції. Людям надається достатньо широкий вибір безпечної поведінки, боротьба за суспільну моральність не повинна вступати в конфлікт із ефективною профілактикою сексуальної передачі ВІЛ-інфекції», – зі вступним словом перед аудиторією виступила організатор акції, куратор, к.мед.н. Анюта Сидорчук.

Презентація проблеми в Україні та Індії на сучасному етапі у форматі міні-лекції представлена студентами 41 групи 5 курсу – Прією Пател, Анджалі Ратход, Мегхою Міттал, Діпікою Шарма і Діпті Мехтою. Захід зібрав більше 50 зацікавлених слухачів, насамперед студентів I, II, III і IV курсів завдяки співпраці з лідером студентської громади Індії – студентом 5 курсу 42 групи – Абхісеком Вермою.

«Корисним виявилось інформування про можливість проходження безкоштовного анонімного швидкого тесту в Чернівцях, що є важливим для упередженої соціальної поведінки молодих хлопців і дівчат», – зауважив лідер студентської громади Індії Абхісек Верма.

Активна інформаційна робота проведена в стінах гуртожитків № 4 та № 5, де зосереджена «англомовна» міжнародна студентська спільнота. Студентами-волонтерами, учасниками акції – Гоел Парул, Пріянкою Пател і Нехою (42 група 5 курсу) розповсюджувалися інформаційні флаєри «Be aware of HIV/AIDS: get educated in prevention», в яких висвітлено основні факти передачі вірусів, групи осіб з найбільшим ризиком інфікування, шляхи уникнення ВІЛ з точки зору «професійного ризику» для медиків, адреса Обласного центру ВІЛ/СНІДу для добровільного анонімного тестування.

Проведену інформаційну акцію дуже позитивно сприйняли власне студенти старшокурсники як можливість командної творчої роботи, з опануванням навичок санітарно-освітньої роботи, так і слухачі аудиторії молодших курсів, для яких почута інформація виявилась абсолютно новою і доцільною.