У Швейцарії активно обговорюють ситуацію в Україні

В Університеті Санкт Галлена (Швейцарія) 2 грудня відбулася публічна дискусія на тему «Конфлікт в Україні:  актори та інтереси», організована форумом з питань безпекової політики.

Запрошеними спікерами були український журналіст та правозахисник Максим Буткевич, професор Ульріх Шмідт, радник, голова політичної секції Делегації Європейського Союзу до Швейцарії та Ліхтенштейну Туомо Талвела. Модерувала дискусію експерт Кармен Шайде, виконавчний директор Центру управління та культури Європи.

В обговоренні взяла участь викладач кафедри психології та соціології, к.політ.н. Надія Бурейко.

Захід зібрав широку аудиторію науковців, експертів з питань безпеки та розвитку східноєвропейського регіону, громадських активістів і студентів. У ході дискусії було окреслено особливості суспільно-політичної ситуації в України, починаючи з кінця листопада 2013 року до сьогодні, проаналізовано події на Сході України та перспективи вирішення конфлікту, визначено основні тенденції реакції світової спільноти на події в Україні останнього року.

Крім зазначеного заходу, цього тижня в Швейцарії було проведено цілу низку зустрічей, присвячених ситуації в Україні, пошукам шляхів розв’язання військового конфлікту в Україні, захисту прав людини та стану українсько-російських відносин, серед них дискусія на Паралельній конференції громадянського суспільства ОБСЄ в Університеті Базеля (1 грудня) та конференція «Росія та Україна : спільна історія, різні спогади» в Женевському університеті (4 грудня).