Студенти БДМУ зустрілися із спеціалістами Міської поліклініки №2

До Всесвітнього дня імунітету, який відзначають 1 березня, спiвробiтники кафедри гiстологiї, цитологiї та ембрioлогiї організували та просвітницьку зустріч

студентів І та ІІ курсів медичного факультету №2 БДМУ з лікарем-дерматовенерологом Галиш І. В. та лікарем-інфекціоністом Стретович О. Б. КМУ «Міська поліклініка №2» на тему «Що тобi вiдомо про iмунiтет…».

Під час зустрічі студенти ознайомилися з особливостями прийому пацієнтів, які звертаються з приводу порушення роботи імунної системи, веденням основної документації та реєстрації пацієнтів.

Під імунітетом розуміють здатність організму опиратися інфекціям. Що ця здатність виникає у результаті присутності циркулюючих у крові спеціальних клітин – лейкоцитів i антитіл. Імунітет спочатку розглядали як універсальну здатність протистояти інфекційним захворюванням. Пізніше під імунітетом стали розуміти сукупність функцій організму, які спрямовані на захист його від усього генетично чужорідного. Це може бути не тільки бактерії, віруси, паразити, алергени, але при певних умовах, і власні клітини організму, наприклад, коли вони перероджуються в ракові або старіють, а також в процесі мутації. Імунітет кожного з нас покликаний захистити організм від будь-якої агресії – зовнішньою або внутрішньою.

Свій імунітет, можливо, і потрібно підтримувати в хорошій формі. Для цього необхідно дотримуватися ряду простих правил:

– частіше бувати на свіжому повітрі;

– стежити за своїм раціоном харчуванням;

– займатися фізичними навантаженнями;

– висипатися і пам’ятати, що ворог для всього нашого організму – це стрес.