Професор Хосе А. Костя прочитав он-лайн-лекцію для студентів і викладачів БДМУ

У Буковинському державному медичному університеті продовжується цикл он-лайн-лекцій професорів з Університету Сантьяго де Компостела, Іспанія.

19 березня у Великій конференц-залі БДМУ відбулася чергова он-лайн-лекція на тему: «Молекулярна та функціональна візуалізація при раку або знати як, де та хто». Лекцію прочитав професор Хосе А. Костя з лабораторії молекулярної медицини Дослідницького центру молекулярної медицини та хронічних хвороб, відділення фізіології (Галіція, Іспанія).

До слова

Візуальні методи діагностики invivo, що застосовуються на маленьких лабораторних тваринах (білі миші, щури), є новітньою технологією функціональних та молекулярних досліджень.

Принцип цієї техніки полягає у введенні через зонд оптичного флуорисцентно маркованого або чутливого до інфра-червоного випромінювання пептиду, протеїну або молекули, тропного до бажаного агента у вигляді структури, рецептора чи переносника. Вибір агентів залежить від мети дослідження. Наприклад, відстежити поширення організмом маркованих клітин чи вірусів.

Не дивно, що дана техніка набула великої популярності при дослідженні неопроцесів, адже вона дозволяє виявити локалізацію та розмір пухлини, а також її патофізіологічні ефекти. Значний вплив діагностика invivo здійснила на фармакологічні дослідження дії препаратів під час доклінічного етапу випробовування.

Візуалізація invivo є своєрідним містком між клінічною роботою та вивченням нових терапевтичних методик в лабораторних умовах, оскільки дає змогу оцінити дію того чи іншого методу лікування на стан живого організму.