29 вересня – Всесвітній день серця

Цей день відзначають за ініціативою Всесвітньої федерації серця та підтримкою Всесвітньої організації охорони здоров’я з 2000 року. Таким чином  вкотре привертається увага громадськості до проблеми значного поширення серцево-судинних захворювань у світі. Адже саме вони є причиною смертності №1, особливо серед чоловіків. У всіх засобах масової інформації доступні правила модифікації факторів ризику розвитку цих захворювань, таких як позбавлення шкідливих звичок, раціональне харчування, активний спосіб життя, контроль ваги тощо. Та, незважаючи на це, кількість пацієнтів щороку зростає, залишається високим рівень смертності, є складнощі з прогнозуванням та запобіганням розвитку гострого інфаркту міокарда – тож ця хвороба заслуговує дедалі пильнішої уваги з боку лікарів та суспільства в цілому.

З цією метою на кафедрі внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини асистентом Т.Л. Колодніцькою був організований круглий стіл «Актуальні питання діагностики та лікування гострого інфаркту міокарда». У проведенні круглого столу взяли участь студенти 42 групи 5 курсу (спеціальність «Медицина»). Учасники представили доповіді про сучасні методи діагностики гострого коронарного синдрому, нові рекомендації щодо протоколів лікування та реабілітації. Жвава дискусія виникла при обговоренні ЕКГ-діагностики, її можливості, типові помилки оцінки, динаміка змін при різних видах інфаркту міокарда. Студент Анілкумар Картхік Мадхав розповів про внутрішньосудинні методи дослідження, що проводяться при коронарному атеросклерозі. Омніт доповів про головні рекомендації щодо лікування гострих судинних подій. Раі Аішваріа у своїй доповіді торкнулася питань особливостей реабілітації хворих на інфаркт міокарда. Під час обговорення учасники круглого столу розповіли, як проводиться популяризація даних проблем в Індії. Студенти дійшли до висновку, що досить багато інформації відомо про патогенез, клініку, діагностику, лікування та реабілітацію гострих судинних подій. Проте успіх лікування та якість життя пацієнтів залежить від швидкості звертання за медичною допомогою та якістю її надання.