Відбувся круглий стіл з нагоди Дня боротьби з малярією

27 квітня у рамках Всесвітнього дня боротьби з малярією кафедра медичної біології та генетики спільно з кафедрою інфекційних хвороб та епідеміології Буковинського державного медичного університету провели круглий стіл.

Країни, небезпечні (ендемічні) зараженням малярією, щороку відвідують близько 120 млн. туристів. Багато з них хворіють на малярію під час відвідування цих країн, ще близько 10 тис. – після повернення додому. Щороку реєструються завізні випадки малярії в Україні.

У рамках заходу проведено тематичний виступ для студентів І та V курсів з обговоренням актуальних питань та роз’ясненням, що малярія виліковна, превентивна хвороба, яка потребує залучення уваги як експертів, так і науково-дослідних і навчальних інститутів, компаній та фондів до пошуку варіантів розв’язання цієї проблеми. Участь у круглому столі взяли асист., к.мед.н. Ломакіна Ю.В., асист., к.мед.н. Сидорчук А.С., асист., к.мед.н. Кривчанська М.І. та асист. Громик О.О.

З метою удосконалення знань про малярію студенти дискутували на теми “Історичний ракурс захворювання” (доповідали студентки І курсу, 27гр. Олеся Вовк та Паламарюк Олександра); “Географія та епідеміологія малярії” (доповідали студенти І курсу 42 гр. Овусу Естер та V курсу 41 гр. Прія Пател); “Морфологічні особливості різних видів малярійних плазмодіїв” (доповідала студентка І курсу 42 гр. Гартей Аманда); “Особливості життєвого циклу плазмодія” (доповідав студент І курсу 42 гр. Оклоо Джеремія); “Патогенетична та клінічна картина малярії” (доповідала студентка V курсу 41 гр. Мегха Міттал); “Сучасні методи діагностики та диференційна діагностика з хворобами-масками” (доповідали студенти І курсу 49 гр. Шарма Абхішек та Шарма Яті та студентки V курсу 41 гр. Діпті Мегха та Діпіка Шарма); по темі “Малярія у вагітних“ представлена доповідь студенткою І курсу, 47гр. Шарма Сабхята; “Альтернативне традиційне та нетрадиційне лікування” (доповідали студентки І курсу, 31гр. Олена Борсук та Ковальчук Євгенія та студентка V курсу 41 гр. Анджалі Ратод); “Профілактика малярії для подорожуючих та проживаючих в ендемічних зонах” (доповідала студентка V курсу 41 гр. Медха Гаджера); завершила дискусію студентка І курсу 48 гр. Нарх Юніс доповіддю про різноманітнсть проведення Дня проти Малярії у світі.

За даними «Всесвітньої доповіді з малярії» 2014 року глобальні показники смертності від малярії за період з 2000 до 2013 року знизились на 45%. Показники розповсюдженості також скоротились. Це означає, що в світі стало значно менше людей, які є носіями симптоматичної або безсимптомної інфекції. Також це підкреслює необхідність та важливість проведення суспільних заходів для привертання уваги до хвороб, що можуть призвести до летального наслідку.