Студенти-іноземці обговорили актуальні питання пульмонології

Кафедра фтизіатрії та пульмонології провела круглий стіл «Актуальні питання пульмонології» з іноземними студентами 46 групи 4-го курсу.

Головуючі: завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології, професор Лілія Тодоріко, доцент Валерій Шаповалов, асистенти Інга Єременчук, Ігор Сім’янів.

У вступному слові професор Лілія Тодоріко розповіла про актуальність проблеми плевральних випотів у клініці внутрішніх захворювань, сучасних методів діагностики та лікування. Студентам були прочитані доповіді на тему: «Основні положення. Сучасні методи діагностики плевральних випотів. Зміни лабораторних та рентгенологічних показників» (доцент В.П Шаповалов) та «Плевральна пункція» (професор Л.Д. Тодоріко).

Після доповіді активно велася дискусія, студенти відповідали на різноманітні запитання, проводили розбір рентгенограм та конкретних клінічних випадків. Продемонстровано відеофільм «Техніка проведення плевральної пункції». Колектив кафедри фтизіатрії та пульмонології висловлює вдячність студентам за активну участь у проведеному заході.

Плевральний випіт – один з найчастіших патологічних синдромів у клініці внутрішніх захворювань. Зустрічається у 5-10% пацієнтів терапевтичного профілю. Найбільш часто плевральний випіт ускладнює перебіг пневмонії, туберкульозу, злоякісних пухлин та системних захворювань сполучної тканини. У 20% випадків встановити причину плеврального випоту не вдається.

До виникнення плеврального випоту можуть призводити більше 80 різних захворювань. Зокрема, ураження плеври при туберкульозі, частіше вторинного ґенезу, фіксується у 45-50% випадків. Близько 40% пневмоній супроводжуються плевритами. При раку легень він зустрічається в 24-50% випадків, молочної залози – до 48%, при лімфомах – до 26%, раку яєчників – до 10% пацієнтів.