Студенти та викладачі БДМУ розповіли школярам про медичне значення кліщів

Уже два десятиріччя основним партнером Чернівецького міського ліцею №3 медичного профілю,

з яким укладено першу угоду про співпрацю, є Буковинський державний медичний університет.

Тому з великим задоволенням наші навчальні заклади співпрацюють і нині. Кафедра медичної біології та генетики БДМУ завжди надає як профорієнтаційну допомогу учням, так і методичну – вчителям. Студенти І курсу 6 групи Гілюк Оксана, Комар Тетяна, Магола Анастасія, Тимків Уляна, Урсуляк Адріана разом з доцентом кафедри медичної біології та генетики Шумко Наталією провели санітарно-просвітницьку роботу. Тематика бесіди була присвячена кліщам як паразитам людини та їхньому медичному значенню.

Актуальність проблеми полягає в тому, що не дивлячись на те, що цивілізація у великих містах досягла високого рівня та людина має всі необхідні умови для життя, все ж таки інфекційні захворювання, що передаються кліщами не дають спокою людині і сьогодні. Тому студенти презентували та детально розібрали географічне поширення кліщів, їх морфофізіологічні особливості та цикл розвитку. Та основне завдання – медичне значення та знання основних заходів профілактики, що захистять багатьох людей від таких хвороб як: хвороба Лайма, кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка та ін., тим паче, що будь-яке захворювання легше попередити, чим лікувати.

Кафедра медичної біології та генетики висловлює велику вдячність за плідну співпрацю директору ліцею Зегрюку Миколі Еммануїловичу та всьому вчительському колективу!