На кафедрі медичної хімії провели науковий семінар для студентів

10 листопада на кафедрі медичної та фармацевтичної хімії

для студентів 4 курсу фармацевтичного факультету проведено науковий семінар на тему «Розробки науковців кафедри медичної та фармацевтичної хімії в галузі синтезу біологічно активних речовин».

На засіданні обговорювались досягнення науковців кафедри в рамках наукового напрямку «Молекулярний дизайн біоактивних систем на основі функціоналізованих азолів».

Органічний синтез на сьогодні залишається одним з пріоритетних напрямків розвитку сучасної органічної хімії. Його інтеграція з комп’ютерними технологіями, фармацією та медициною відкриває нові можливості для створення і аналізу банку біологічно активних сполук і забезпечує ефективніший та результативніший пошук нових лікарських препаратів.

Започатковані ще у 60-х роках минулого століття на кафедрі хімії Чернівецького медичного інституту роботи щодо спрямованого синтезу фізіологічно активних речовин, результатом яких стало отримання відомого препарату «Етоній», продовжуються і сьогодні.

Завдяки співпраці з міжнародними дослідницькими інститутами, академічними науковими установами НАН України та участі у комплексних НДР університету науковцями кафедри було досягнуто високих результатів у області органічного синтезу біологічно активних сполук. На даний час синтезовано більше 2000 сполук з вираженою біологічною активністю, серед яких знайдено речовини з антиоксидантною, бактерицидною, протигрибковою, протитуберкульозною та гіпоглікемічною дією.

У цілому, за період проведення досліджень у цьому напрямку науковцями кафедри було опубліковано близько 200 наукових праць та отримано 20 патентів України.