«Проблеми ВІЛ/СНІД на Буковині»

1 грудня на кафедрі соціальної медицини та організації охорони здоров’я

відбулася просвітницька акція «Проблеми ВІЛ/СНІД на Буковині». З доповідями перед студентами 5 курсу 15, 16, 25, 26 груп, 6 курсу 10 групи виступили проф.Чебан В.І., доц. Навчук І.В., доц. Ясинська Е.Ц., асист. Ревенко Ж.А., асист. Вацик М.З. Доповідачі повідомили про проблеми СНІДу в світі, Україні та на Буковині.

Перші хворі на СНІД були зареєстровані в США в 1981 році. Збудника захворювання, що призводить до тяжких порушень функції імунної системи, було відкрито в 1983 році ученими із Франції і США – Галло і Монтаньє, які незалежно один від одного знайшли його в крові хворих, померлих від СНІДу.

За даними Чернівецького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, у Чернівецькій області рівень поширеності та смертності від ВІЛ/СНІД нижчий у порівнянні з іншими областями України, майже утричі.

Загалом, нині на Буковині, на диспансерному обліку перебуває 817 хворих, які обстежуються добровільно. Чернівецька область повністю забезпечена ліками від СНІДу. Найчастіше на Буковині зараження відбувається статевим шляхом. Існують певні проблеми щодо сприйняття хворих суспільством. Тому ми закликаємо кожного буковинця не відвертатися від ВІЛ-інфікованих людей, адже для них, особливо для дітей, однією з найбільших проблем є соціальна адаптація. А вже зрілим людям і молоді радимо жити свідомо, бути розбірливими у своїх стосунках, правильно пояснювати наслідки випадкових статевих стосунків молодшим людям і користуватися презервативами. Лише дотримання таких простих правил може врятувати будь-яку людину від жахливих наслідків. І тільки тоді, коли ми будемо свідомими та відповідальними, зможемо перемістити Україну з майже перших позицій за кількістю ВІЛ-інфікованих у державі на останній щабель цього страшного рейтингу.