Науковці БДМУ взяли участь у науково-практичній конференції

Група науковців та клініцистів з Буковини

взяла участь в роботі IV науково-практичної конференції “Запалення: морфологічні. Патофізіологічні, терапевтичні та хірургічні аспекти”.

На базі Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова та ДЗ “Вузлова клінічна лікарня станції Вінниця” (м. Вінниця) 04.12.2015 року відбулась IV науково-практична конференція “Запалення: морфологічні. Патофізіологічні, терапевтичні та хірургічні аспекти”. Делегацію Буковинських науковців та лікарів очолив проректор з лікувальної роботи Вищого державного навчального закладу України “Буковинський державний медичний університет , д.мед.н., професор Андріян Іфтодій, до складу делегації входили професори Федір Гринчук та Руслан Сидорчук, доценти Олександр Білик та Олег Хомко. Практичну медицину краю представили заступник головного лікаря ОКУ “ЛШМД-УЛ” доцент Олександр Плегуца, завідувач відділення Сторожинецької ЦРЛ Ігор Плегуца та лікар-хірург Новоселицької ЦРЛ Віталій Преутесей.

Буковинські медики зробили низку презентацій, в яких поділилися власними науковими здобутками та практичним досвідом. Зокрема, жвавий інтерес викликали доповіді про застосування вакуум-асистованих методів лікування хронічних гнійно-запальних процесів, окремі аспекти патогенезу травматичної хвороби та нові підходи до дренування очеревинної порожнини при гострому перитоніті. У загальному обговоренні взяли участь професори А.Г. Іфтодій, Ф.В. Гринчук, Р.І. Сидорчук, які узагальнили наведені результати та окреслили перспективи подальших досліджень відповідних наукових шкіл нашого університету.

Високо оцінивши досягнення медичної науки на Буковині, організатори та учасники конференції висловили побажання, щоб наступна конференція була організована на базі БДМУ.