До Дня Незалежності Гани студенти з куратором провели круглий стіл

4 березня студенти 42 групи ІІ курсу разом з куратором,

викладачем кафедри суспільних наук та українознавства Антофійчук Іриною Ярославівною був проведений круглий стіл до Дня Незалежності Республіки Гана.

Багато етнічних груп сучасної Гани сформувалися в результаті кількох послідовних хвиль міграцій. Деякі з них (акани) прийшли з півночі, інші (еве і га) – зі сходу. У XIV ст. фанті (одна з груп аканів) з’явилися на узбережжі, звідки було вигнане корінне населення. Невеликі ранні державні утворення аканів торгували і воювали, доки в XVII ст. могутні ашанті не здійснили експансію зі своєї столиці Кумасі, підкоряючи і об’єднуючи в конфедерацію державні утворення лісової зони.

Приблизно у цьому ж столітті на північ від Конфедерації ашанті почало набирати сили державне утворення народу гонжа, яке могло суперничати з войовничими північними сусідами — державами Мампрусі і Дагомба. Вважається, що частина племен аканів прийшли на узбережжя з середньовічної імперії Гана після її розпаду в XI ст. Однак напевне відомо лише те, що на час появи перших європейців на узбережжі Гвінейської затоки в наприкінці XV ст. там вже існували територіальні утворення, а населення займалося торгівлею і землеробством.

До 1957 року Гана була колонією Великобританії, відомою під назвою Золотий Берег. 6 березня 1957 року була проголошена незалежна Республіка Гана, президентом якої став Кваме Нкрума. Республіка й однопартійна держава створена в 1960 році.

Значна кількість студентів з країн Африки навчається в БДМУ і будь-яка увага до їх традицій чи країни сприймається з вдячністю. Всі студенти із задоволенням доповідали та давали відповіді на питання, розповідали про свої міста та Республіки, порівнювали інформацію відповідно до України.