Студенти провели акцію “Збережи Землю!”
Студенти провели акцію "Збережи Землю!"

Студенти провели акцію “Збережи Землю!”

День Землі святкується у багатьох країнах у день весняного рівнодення,

щоб відзначити момент, коли починається весна (у Північній півкулі) або осінь (у Південній). ООН святкує День Землі зазвичай 20-21 березня.

Асистенти кафедри гігієни та екології Візнюк І.Д. та Яворенко К.Ю. разом зі студентами 1 групи 1 курсу стоматологічного факультету провели просвітницьку акцію «Збережемо Землю!» для учнів молодших класів Чернівецької спеціалізованої школи І ступеня № 9.

26 лютого 1971 року Генеральний секретар ООН  У. Тан підписав спеціальну декларацію, присвячену цій події. Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. Пропозиція була схвалена й одержала широку підтримку жителів штату. У 1882 році урядом Небраска був оголошений офіційним святом штату День Дерева. Через 100 років у 1970 році День Дерева був перейменований у День Землі і став відзначатися по всій території США, а в 1990 році – у всьому світі. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б у цей день від використання автомобіля.

Сьогодні це свято є гарною відправною точкою, на хвилі якої у багатьох країнах приймають відповідні закони і державні акти, котрі безпосередньо сприяють вирішенню екологічних проблем та охороні навколишнього середовища. День Землі щорічно відзначається в 147 країнах світу. До нього була приурочена щорічна подія – голос Дзвонів Миру. «Хай живе загальний мир у всьому світі» – засвідчує напис на дзвонах, відлитих із зібраних монет, пожертвуваних дітьми з усіх континентів і нагородних знаків – почесних орденів і медалей багатьох країн світу.

Дзвін став своєрідним символом глобальної солідарності і встановлюється в багатьох великих містах по всій Землі.

Наша планета наділена унікальним потенціалом і умовами, які дозволяють бурхливий розквіт життя. Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на Землі знаходилося б під великим питанням. Добра воля і благородні вчинки можуть змінити будь-який помилковий напрямок. Тож, необхідно застосувати усі можливості для збереження перспективи життя!