До Дня боротьби з туберкульозом відбулася конференція

Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначають 24 березня.

В цей день у комунальній медичній установі «Міська поліклініка №1» м. Чернівці відбулася науково-практична конференція медичних працівників, організована спільно з кафедрою соціальної медицини та організації охорони здоров’я БДМУ на тему «Коморбідність туберкульозу з ВІЛ та неінфекційними захворюваннями». Відкрив конференцію заступник головного лікаря поліклініки з медичної частини Віктор Волощук, який ознайомив присутніх із заходами міського управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради у рамках місячника присвяченого боротьбі з туберкульозом. Асистент кафедри соціальної медицини та ООЗ Марія Вацик у своїй доповіді висвітлила питання організації протитуберкульозної роботи в амбулаторно-поліклінічних закладах міста. Завідувач відділення профілактики поліклініки Любов Власик доповіла про стан впровадження Регіональної програми протидії захворюваності туберкульозом на території обслуговування закладу, зокрема, про епідеміологічні показники захворюваності на туберкульоз та охоплення району обслуговування скринінговим  флюорографічним, а підлягаючих контингентів, бактеріоскопічним методами діагностики туберкульозу. Лікарі-інфекціоністи з обласної клінічної лікарні Людмила Кашинська та з поліклініки Марія Павлюк висвітлили питання ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ. Професор Тамара Христич представила інформацію про перебіг гастроентерологічних захворювань на тлі туберкульозу, а доцент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб БДМУ Ольга Квасницька доповіла про сучасні підходи щодо діагностики туберкульозу нирки. Під час конференції була проведена вікторина щодо інфекційного контролю туберкульозу. Призом за правильну відповідь став санітарний бюлетень на тему «Профілактика туберкульозу» виготовлений студентами БДМУ у рамках самостійної роботи з програми соціальної медицини та ООЗ, а також була проведена виставка засобів санітарної освіти.

Фото Анастасії Сухолотюк