Відбулася конференція з питань клінічної анатомії та оперативної хірургії

24-25 березня на базі Вищого державного навчального закладу України

«Буковинський державний медичний університет» проведена науково-практична конференція «Актуальні питання клінічної анатомії та оперативної хірургії», присвячена 75-річчю від Дня народження Заслуженого працівника народної освіти України, професора Володимира Івановича Проняєва. Серед делегатів були представники Чернівецької, Львівської, Івано-Франківської, Луганської (м. Рубіжне), Харківської, Вінницької, Київської, Тернопільської, Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Хмельницької областей та з ближнього зарубіжжя (Молдова). Також були присутні представники БДМУ з кафедр анатомії людини імені М.Г. Туркевича, анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії, медичної біології та генетики, патологічної фізіології, патологічної анатомії. З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор БДМУ Т.М. Бойчук, який підкреслив важливість клінічної анатомії та оперативної хірургії в справі підготовки кваліфікованих лікарів. З доповіддю про життєвий та науковий шлях професора В.І. Проняєва виступив завідувач кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії БДМУ професор О.М. Слободян. Під час секційних засідань були заслухані доповіді, присвячені: нагальним питанням статевовіковій та індивідуальній анатомічній мінливості органів і систем організму; порівняльній та функціональній морфології органів і систем організму в онтогенезі; досягненням анатомо-експериментальної хірургії; пріоритетністі викладання клінічної анатомії та оперативної хірургії. У рамках конференції відбулося засідання завідувачів кафедр з оперативної хірургії та топографічної анатомії та круглий стіл з обміну навчально-методичного викладання анатомії людини і топографічної анатомії та оперативної хірургії.