Студенти-педіатри відвідали Український Народний Дім

Формування патріотичного світогляду у молоді

невід’ємно пов’язано з вивченням історії рідного краю та знанням сьогодення країни. Студенти-педіатри 1 курсу 2 групи разом з куратором асистентом кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата Анцуповою Вітою відвідали Український Народний Дім, що розташований по вул. Ломоносова, 2. Голова товариства Старик Володимир ознайомив з музеєм та літературно-книжковою експозицією, а також розповів про історію Українського Народного Дому. Пан Володимир наголосив, що будівля ось вже більше ста років служить осередком національної культури. На фасаді указана дата 1884 – рік заснування українського суспільства «Народний дім». Двоповерхова будівля для нього була побудована в 1899 році. Українська громада в Чернівцях завжди була однією з найбільших. До кінця XIX століття вона поступалася за чисельністю тільки єврейської. Перед Першою світовою війною в місті йшов активний процес відродження української мови і національної ідентичності буковинських русинів, які усвідомили себе українцями. У будівлі Народного Дому діяли українські товариства, видавалася періодична преса, проводилися урочисті заходи та зустрічі з видатними діячами української культури. Тут виступали Леся Українка, Михайло Грушевський, Іван Франко.

Зараз будівля також належить громаді. У стінах Народного Дому знайшли притулок сучасні громадські організації. Однією з них є «Донбас Український», з діяльністю якої ознайомила її голова пані Світлана Шиян. Майбутні лікарі разом із куратором залучилися до волонтерської діяльності, та допомогли розсортувати гуманітарну допомогу від волонтерів з Європи.