Студенти провели для школярів просвітницьку акцію «Прокинувся – прибери свою планету»

Як невід’ємна частина загальнолюдської культури,

екологічна культура формується на основі екологічної освіти молоді.  Міжнародні природоохоронні організації тривалий час намагаються донести до свідомості суспільства думку про те, що без вживання негайних заходів можуть розпочатися незворотні екологічно небезпечні процеси з важкопрогнозованими наслідками для навколишнього середовища і людини.

Відзначення Години Землі вперше було започатковано у 2007 в Австралії Всесвітнім фондом природи (WWF). У цей день закликають установи, організації та приватних осіб на 1 годину виключити світло та прилади, що не є життєво необхідними, підтримавши цим глобальну ініціативу по боротьбі зі змінами клімату та забрудненням довкілля.

З метою привернення уваги школярів до проблем антропогенної денатурації довкілля викладачами кафедри гігієни та екології та студентами 21 групи ІІІ курсу була проведена акція «Прокинувся – прибери свою планету» для учнів 2-А класу Чернівецької ЗОШ №3.

Вступну бесіду з дітьми провела асистент кафедри гігієни та екології Жук О.В., яка розповіла про вплив на здоров’я людини забрудненого повітря, води, ґрунту. Студенти Роман Білоус та Наталя Жиряда виступили з презентацією на тему: «Планету нашу варто берегти», під час якої активно залучали учнів до дискусії. Степан Кушнір та Володимир Сокальський провели цікаву пізнавальну вікторину «Знавці живої природи». Студенти Ірина Мацьків та Богдан Білега підготували загадки про рослини та ребуси про тварин, при відгадуванні яких діти мали можливість продемонструвати свої знання про світ флори і фауни. В кінці уроку учасники акції підсумували, що тільки живучи в гармонії з навколишнім середовищем, ми зможемо бути по-справжньому здоровими.