Міжнародний День театру у English Speaking Club

Міжнародний День театру (World Theatre Day)

був започаткований 27 березня 1961 року з ініціативи Міжнародного театрального інституту (International Theatre Institute – ITI), що є найбільшою мистецькою організацією під егідою ЮНЕСКО, заснованою у 1948 році. Сьогодні до ITI входить 92 центри з усього світу, членами якого є актори, митці, співаки, танцюристи, художники – загалом, люди мистецтва.

30 березня English Speaking Club зібрав в ошатній залі кафе, що знаходиться в центральному корпусі на Театральній площі, не лише своїх постійних учасників, але й гостей, серед яких були проректор з навчальної та виховної роботи доц. Зорій Н.І., доцент кафедри англійської мови Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Мусурівська О.В., багато студентів та викладачів. Цього разу засідання клубу перетворилось на справжній театрально-мистецький вечір.

Він розпочався з презентації про виникнення та розвиток театру, яку підготувала студентка 2 курсу Юлія Кисиличак. Учасники та гості дійства мали змогу насолодитись прекрасним виконанням безсмертних творів Шекспіра: монологу Гамлета з однойменної трагедії (студент 26 групи 2 курсу Микола Шевчук), сонету № 102 (студентка 19 групи 2 курсу Діана Сисак); а балконна сцена з трагедії «Ромео та Джульєтта», представлена студентами Наталією Дебелюк (16 група 2 курсу) та Романом Чугаєм (18 група 1 курсу) викликала у присутніх шквал емоцій та шалених оплесків. Студенти 23 групи 1 курсу Стас Белінський, Христина Сов’як, Вікторія Скрипник та Артем Ліщина з 25 групи 1 курсу у своїх мініатюрах показали та звернули увагу аудиторії на важливість людських стосунків у сучасному світі, на поняття взаємодопомоги та підтримки у складних життєвих ситуаціях. Справжню насолоду присутні отримали від виконання пантоміми та танцю у виконанні студентів медичного факультету № 3 з Індії Абхінава Каушала, Міри Шанкар, Гопіки Крішнан та Праджіти Наір. На завершення вечора усі разом з Тамарою Юречко та Іриною Ганчук (5 та 8 групи 2 курсу) виконали відому «Червону руту» Володимира Івасюка англійською та українською мовами.

Наступне засідання English Speaking Club відбудеться 26 квітня і буде приурочене Міжнародному Дню пам’яток історії та культури. Слідкуйте за анонсами!