Викладачі БДМУ провели санпросвітницьку акцію в госпіталі

На базі Чернівецького госпіталю ветеранів війни

до Всесвітнього дня здоров’я кафедрою внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб була проведена санпросвітницька акція для пацієнтів кардіологічного відділення. Акцію організувала асистент кафедри Тетяна Василівна Рева та студенти 5-курсу 28 групи спеціальності «Лікувальна справа». До акції долучилися: доценти кафедри Трефаненко І.В., Шумко Г.І., завідувач кардіологічного відділення Козар М.Ф., лікарі-ординатори Ахтемійчук О.І., Третяк В.І.

Свято відмічають для того, щоб суспільство задумалось, наскільки це питання важливе, а також про те, що потрібно піклуватись не тільки про своє здоров’я, але й здоров’я близьких. Це глобальна компанія, і її головна ціль – привернути увагу до окремої конкретної проблеми.

Всесвітній день здоров’я у 2016 р. присвячений профілактиці та лікуванню діабету.

Цукровий діабет займає третє місце за рівнем смертності в Україні, після серцево-судинних та онкологічних захворювань. За прогнозами медиків, кількість українців, хворих на діабет за наступні 10 років подвоїться та досягне 6-7 мільйонів осіб. Це 14% від кількості населення України. Серед основних причин діабету – це спадковість, стреси, неправильний спосіб життя, неправильне харчування. За даними Української діабетичної федерації в Україні зареєстровано 1 млн. 300 тис. громадян, у яких діагностували цукровий діабет. Серед них є понад 160 тис. хворих, чиє життя залежить від своєчасного та повноцінного введення інсуліну.

Пацієнти активно долучались до обговорення питань діагностики та профілактики діабету. Всім пацієнтам були роздані тематичні листівки, флаєри. Діабет – захворювання підступне, і дотримання деяких, на перший погляд складних, але на практиці абсолютно прийнятних правил профілактики, дозволить запобігти лиху. На завершення було зроблено висновок, що: «Хворіти на діабет – це все одно, що вести машину по швидкісній дорозі – треба просто знати правила руху».