У БДМУ провели “Школу пацієнта з хворобою Паркінсона”.
У БДМУ провели "Школу пацієнта з хворобою Паркінсона".

У БДМУ провели “Школу пацієнта з хворобою Паркінсона”.

5 квітня з нагоди Дня боротьби з хворобою Паркінсона

кафедрою нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка проведено “Школу пацієнта з хворобою Паркінсона”.

У заході взяли участь пацієнти, які живуть з хворобою Паркінсона, їхні родичі та лікарі. Розпочалася робота школи з доповіді завідувача кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології професора Пашковського В.М., який наголосив на важливості проведення подібних заходів, розповів про стан проблеми хвороби Паркінсона в Україні і світі. Доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології Яремчук О.Б. розповіла про “Сучасні можливості покращення якості життя людей, які живуть з хворобою Паркінсона”. Для пацієнтів в доступній формі доведено причини виникнення, різноманіття паркінсонізму, сучасні уявлення про патогенез хвороби. В доповіді особливу увагу було звернено на необхідність співпраці пацієнта і лікаря, дотримання лікарських рекомендацій, дієти, заняття фізичними вправами для тривалого продовження активного життя. Доцент Юрценюк О.С. розповіла про “Психологічні аспекти хвороби Паркінсона”, окресливши особливості ймовірних змін психіки внаслідок хвороби, окремі аспекти взаємодії родичів і людини, хворої на паркінсонізм, можливості сучасної психотерапії в допомозі пацієнтам і їх сім’ям. Лікар-невролог Шваб Н.А. доповіла про “Організаційні питання роботи кабінету екстрапірамідних захворювань”, закликала присутніх вчасно звертатися до лікаря-невролога, не очікуючи значного погіршення в стані здоров’я. Лікарі-інтерни неврологи представили програму фізичних вправ “Лікувальна фізкультура для покращення самопочуття” та разом із присутніми провели “фізкультхвилинку”. Наприкінці всім присутнім було презентовано невеличкі солодкі подарунки та посібник для пацієнта з хворобою Паркінсона.